PDA

Zobacz pełną wersję : problem z Boaskiem



Kawior
05-09-2011, 02:33
Cześć
Od 11 dni mam nowego Boaska. Wydaje się że wszystko jest ok jest ruchliwy, bez problemu je, jednak jedno mnie niepokoi: Czy to możliwe że od 11 dni boa ani jeden raz się nie wypróżnił, nie ma żadnych odchodów w terrarium. W ciągu 11 dni miał wylinkę na samym początku, później 2 i 10 dnia zjadł mysze.
Proszę o pomoc!! bo zaczynam się niepokoić.

Dzięki

Kawior

Evoker
05-09-2011, 02:43
Nic się nie marw! Karm intensywnie dalej i przestrzegaj wymagań temperaturowych i wilgotności. Dużo zalezy od wielkości posiłku w stosunku do wielkości węża, jego metabolizmu i ruchliwości.
pzdr

SNAKES
05-09-2011, 02:47
Cześć,

nie masz się co niepokoić.
Wiele zależy od samego węża, jego metabolizmu, aktywności, wielkośći posiłku, temperatury w terrarium etc.
Często zdarza się, że węże załatwiają się co kilka posiłków, czasami raz w miesiącu, czasami zdarza się rzadziej.
Myślę, że w przypadku młodziutkiego boa, przez jakiś miesiąc nie powinieneś się martwić. Potem spróbuj go kilkakrotnie wykąpać w letniej wodzie - w większości przypadków to pomaga.
Pozdrawiam

Kawior
05-09-2011, 02:52
Dzięki troszkę mnie uspokoiliście

Temperaturę w terarium utrzymuję na poziomie 27-29 stopni a wilgotność ok 75%. Wydaje mi się że to ok. Jak uważacie.

SNAKES
05-09-2011, 02:59
Cześć,

Wydaje się OK, ale upewnij się, czy boa ma dostęp do miejsca gdzie może się wygrzewać i temperatura dochodzi do 35 stopni (pod żarówką).
Boa często lubią się wygrzewać po posiłku w takiej temperaturze, chociaż duża część woli się schować w kryjówce:-)

W każdym razie możliwość wygrzania się dla takiego węża jest bardzo ważna.
Pozdrawiam

t_snake
05-09-2011, 04:07
Witam,

Mialem ten sam `problem` :) Wcześniej z innymi moimi węzami było tak, że zjadły... 2-3 dni i `defekacja`. Jak przywiozłem sobie boaska, to ten gdy zjadl to dopiero po ok 10-12 dniach zrobił Qpke... pamietam jak sie balem.. robiłem mu kąpiele w wannie, stalem nad wanna i krzyczalem :) "SRAJ!!!" (o3wiście zartuje z tym krzykiem:)... a tu nic. Aż dnia pewnego z rana spojzalem do terra a tu 2 węże :) - nie! to boas i jego Qpa :)... Nie martw sie kawior, bo z tego co zaobserwowalem to constrictory zadzej sie wyprózniają od np. niektórych colubridae... Zoba3sz ze niebawem poczujesz swąd kału swego węża... :)

Jednak jesli to bedzie trwalo za długo to skontaktuj sie z wet`em...

Pozdroofka

Kawior
05-09-2011, 06:19
Dzięki za informacje. Mam jeszcze pytanie do Evoker'a. Co to znaczy intensywne karmienie bo ja karmie go jedną dużą myszą na tydzień.
Wystarczy?

Pozdrowienia

Evoker
05-09-2011, 06:26
A jaka duża/długa ta pociecha i w jakim wieku?
Ja wyznaje zasadę dużo i często ale zawsze w najlepszym gatunku!
Jak będzie chciał to zje.
Boa karmiłem szczurami, chomikami, świnkami i kurczakami.

Kawior
05-09-2011, 06:33
Te mój ma ok 60 cm jest jeszcze mały ma podobno 2,5 miesiąca. Taka jeszcze mała bida. Uważasz że lepiej go karmić szczurami niż dorosłymi myszami.

kawior

Evoker
05-09-2011, 06:48
Opini jest tyle co właścicieli. Karmić żywymi, ogłuszonymi, martwymi, mrożonkami... sam z czasem dojdziesz co jemu i Tobie pasuje.
Ja karmiłem na początku (w wieku 1-3 miesiące) co 3-5 dni srednim chomikiem lub sporą myszą. (BTW. Wiem że chomiki bywają agresywne lecz wąż to nie 'pipa' i albo da sobie radę albo nie.... nie ma co kreować kalek). Daj 2 myszy, za tydzień 3, potem szczurka, za tydzień 2 itd.
Polecam Ci duże myszy 2-3 szt na tydzień, raz na jakiś czas 1-2 miesięcznego szczura. Zdazało mi się dać 10-15 dużych myszy czy 5 szczurów,za jednym razem gdy miał 90cm. Potem przeszedłem na świnki.
pzdr

Kawior
05-09-2011, 09:18
Evoker cześć to znowu ja Kawior

Napisałeś na dole Opole jesteś z Opola

Bo ja też

42d3e78f26a4b20d412==