PDA

Zobacz pełną wersję : nerodia niejadek



mysza
07-09-2011, 00:11
Nerodia znika mi w oczach.
W ogóle nie chce jeść. Wczoraj wyliniała, więc próbowałam ją nakarmić (Teraz dostała filety). Niestety nie miała zamiaru nic zjeść. Przed wylinką kupiłam stadko rybek akwariowych i wpuściłam. Druga sznurówka zjadła prawie wszystkie. Niejadek jak zjadł jedną rybkę to jest wszystko. Strasznie się martwię, bo jak biorę je na ręce, to po prostu czuję różnicę. Jedna jest tłusta (no bez przesady), a po drugiej wręcz widać, że nie je.
Nigdy nie kramiłam sama węża na siłę i czy w tym przypadku należałoby to zrobić????? Help.

pozdrawiam
mysza

Viking
07-09-2011, 00:33
Ja bym Ci radził karmić przymusowo i wpuścić ją do ciepłej wody oraz delikatnie ją "głaskać" ...

mysza
07-09-2011, 01:40
Nie uważasz, że jest za mała na karmienie przymusowe.
Boję się, że połamię jej szczękę.

AGAM
07-09-2011, 13:23
Moja nerodia nie jadła kilka tygodni. W końcu sprawiłem jej mniejszy basenik (płaski słoiczek) i je co drugi dzień. Może ta twoja też nie ma za wielkich talentów łowieckich :-)

mysza
08-09-2011, 00:47
Talenty to ona ma (bo zawsze pięknie łowiła), ale ona nie chce jeść nawet filetów - a tego przecież nie musi łowić.
No nic nakarmiłam ją tak jak mi radził Viking i całkiem nieźle mi szło. Nawet jej nie uszkodziłam, bo tego się najbardziej obawiałam. Ona jest taka maluśka.

42d3e78f26a4b20d412==