PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż Smugowy - niejadek



Mariusz Pustelnik
19-09-2011, 01:31
Mam następujący problem. Mój 9-cio miesięczny dł. ~40 cm wąż smugowy od pięciu tygodni nie chce nic jeść. Wcześniej zawsze jadł regularnie co 10 - 14 dni, był karmiony małymi myszami. Dodam że nie miał w ostatnim czasie zmienianych warunków bytowych, nie wykazuje oznak choroby - jest żwawy, zainteresowany tym co się dzieje w okół terra. Może tak długa przerwa w jedzeniu jest czymś normalnym?. Proszę o odpowiedź.

Serpent
19-09-2011, 18:39
Jest jak najbardziej czymś normalnym, wnioskujac z twojego opisu że jest żwawy i ciekawy świata itd. to jak najlepiej dla niego nie tylko duże weze (dorosłe) robią głodówki młode także, albo zmienił nagle upodobania pokarmowe co jest raczej mało prawdopodobne spróbuj go nakarmić o różnych porach dzień, noc i mozesz spróbować zmienić pokarm na mniejszy spróbuj dać mu 4-6 dniowe noworodki sądzę iż ta głodówka nie potrwa dłużej niż jeszcze z 2 tygodnie chociaż może się przeciągnąć ale żadko sie tak dzieje, zresztą do puki nie bedziesz zauważał wyraźnego osłabienia weza to znaczy że ma wystarczającą ilosc energi zmagazynowaną na taka głodówke, nie sapomnij żeby miał wodę do picia cały czas mysle że to już wszystko jak pisałem chaotycznie to sorry kończe i pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==