PDA

Zobacz pełną wersję : ZACHOWANIE TAJWANA



PL
27-09-2011, 16:52
Mam czteromiesięcznego węża.Generalnie wszystko ok. aktywny,żarłoczny trochę jeszcze płochliwy.Zastanawia mnie tylko jego zachowanie tzn. ryje pyskiem w ziemi,"kopie" dziury.Czy to naturalne?
I jeszcze jedno : czy można go czasami wykąpać w większym zbiorniku wodnym np. wanna?

Serpent
27-09-2011, 17:06
jeśli chodzi o kąpanie to jest nawet wskazane w letniej wodzie możesz go bez problemy przemyć oby nie za długo bo wąż sie stresuje co do kopania w ziemi to też jest to naturalne zachowanie sporo wezy tak kopie a nawet sie zakopuje nie napisałeś jakie to dokładnie podłoże jeżli jest to piasek, bądź ostry żwir to zaobserwój czy nie ma zdartej skóry na ''pysku'' jeśli tak to zmień podłoże takie rycie też moze być spowodowane nowym otoczeniem (oczywiście jak masz go od niedawna) lub brakiem kryjówki myśle że to na tyle kończe i pozdrawiam

Foxtrott
28-09-2011, 11:15
mój tajwan(ma z 8 miechów) ryje codziennie.
ma kryjówkę, jest u mnie od końca sierpnia.
trzumam go na torfie z kamyszkami.
jeszcze nie kompałem, ale zamierzam w najbliższych dniach.


ile wody powinno być?
on umie pływać?
ile stopni powinna mieć woda?

snaak
28-09-2011, 13:18
co do rycia to moj tajwan ryl tak przez oko 10 miechow , byl wtedy plochliwy dopiere na wiosne wniego cos wstapilo zrobil sie agresywny zaczal grysc ale w e wrzesniu mu przeszlo i poprostu lezyb w terrarium nawet sie nie ukrywa a co do kapieli to nie zaszkodzi mu woda chlorowana? pozdrowienia snaak

Foxtrott
29-09-2011, 11:03
błagam, niech ktoś napisze dokładniej o kompieli.

STIW
13-10-2011, 15:42
To normalne każdy młody tajwaniak ma okres że ryje ,mój też jakiś czas rył i mnie to wkurzało bo nawet miał pysk poraniony ale po jakimś czasie mu to przeszło.Powodem może tez być za małe terrarium.

42d3e78f26a4b20d412==