PDA

Zobacz pełną wersję : Python regius (pyton królewski)



matyj
30-09-2011, 06:29
Mam pytanie. Mam pytona k. około 80 cm i około pół roku co jaki czas najlepiej go karmić bo różne informacje otrzymuję co 3 dni co 5 raz na 2 tygodnie.
Czekam niecierpliwie. Z Karmieniem nie ma problemów to po prosu żarłok

mar
30-09-2011, 11:38
ja mam pytony od dwoch lat,jeden sam przyjmuje pokarm obecnie raz na miesiac jest to duzy szczur lub 3-4 kurczaczkow . mysle ze wystarczy jak go bedziesz karmil raz na dwa tygodnie nawet 3 myszami
co jakis czas 6 miesiecy zrob przerwe do 1 miesiaca
pozdrawiam mariusz

aksol
05-10-2011, 12:05
cześć :)

Młodego pytona mozesz karmić nawet 2 razy w tygodniu ponieważ wciąż się rozwija, dobrze karmiony rośnie szybko nawet około 90 cm w ciągu roku , gdy osiągnie rok zacznij karmić już żadziej raz na tydzień dwa, starsze węże można niechcący przetłuścić a to zaszkodzi zdrowiu gada. Ja także posiadam w swojej chodowli pytona królewskiego półtora rocznego do roku także był żarłokiem , teraz jego apetyt uległ zmniejszeniu niejadł nawet przez prawie 2 -miesiace.Możliwe że to przez pore roku październik miesiacem zimowania.

powodzenia w chodowli

(nowy) aksol.

Evoker
12-10-2011, 05:25
Wszystko się zgadza pytony królewskie jak dobrze jedzą to jest OK. W pewnym momencie ich potrzeby spadają i przyjmóją pokarm raz na 1-2 misiące. Jest to normalne u osobników dorosłych >2lata.
pzdr

Arek
14-10-2011, 15:58
raz na 6 dni troszeczkę wiekszego szczurka od myszy ale niewiele większego ma pytona tej długości i był bardzo chudy kiedy go kupiłem a teraz bardzo ładnie nabiera swoich kształtó pozdrawiam - w rzie czgo:morelasik@poczta.onet.pl

42d3e78f26a4b20d412==