PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze Pomóżcie!!



Luky666
04-10-2011, 11:09
Kupiłem 6 dni temu L.t.sinaole, a 3 dni temu go nakarmiłem taką średnią myszą on ją dziś zwrócił.Wąż ma ok 35cm. Co to może być?
Może pokarm był za duży?Jurto ide po oseski, ale czy to jest to?
Pomóżcie Boje się troche o niego>

BOAEDON
05-10-2011, 09:20
Być może jest to sprawa za niskiej temperatury w terrarium (choc w tym wypadlku wąz raczej odmówiłby żerowania) lub też za prędko po karmieniu wziąłeś węzxa na ręce. Możliwe jest tez że pokarm był za duży (o czym wspominałeś), w najgorszym wypadku może to oznaczać stan zapalny przewodu pokarmowego.
Pozdrawiam

aksol
06-10-2011, 13:23
A ja myślę że niepowinieneś tym się przejmować. Owszem istnieje ryzyko choroby, zresztą to samo było z moim wężem boa tęczowym
Napoczątku też wymiotował po zjedzeniu myszy,a przyczyną tego był stres (przebywanie w nowym terrarium) .Na Początku tak jak ty martwiłem się że jest chory.
Bywało że kiedy prubowałem dać mu drugą mysz on wymiotował pierwszą. Proponuję ci a żeby po podaniu mu myszy nie niepokoić go przez jakieś 3 dni i podnieść ewentualnie temperaturę to wszystko.

Nazie.

Evoker
09-10-2011, 19:25
Objaw jest grożny bo może być spowodowany infekcją, kłopotami z adaptacją bądź chorobą. Najlepiej lekko wygłodź węża, potem nakar go średnim posiłkiem i koniecznie zostaw w spokoju!
Często zwracanie pokarmu powoduje niechęć do pobierania danej formy pokarmu w przyszłości.

Szwajnoch Grzegorz
13-10-2011, 15:24
Myślę,że nie powinieneś się tym przejmować,mój wąż tajwański gdy był młody to przez ok. dwa miesiące zwracał pokarm czyli były to 4 myszy ale problemem była niska temperatura w terrarium.Jednak nie powinieneś karmić go od razu i odczekać jakiś czas.Zyczę powodzenia.

42d3e78f26a4b20d412==