PDA

Zobacz pełną wersję : zachowanie weza



izdebo
04-10-2011, 15:58
Witam

Czy wiecie moze co waz (ponczosznik) daje do zrozumienia przez probe jakby kopania w podlozu(w przewadze kokos) glowa.Wyglada to jakby sie silowal albo probowal sie przedostac w glab.

Zgory dzieki za info
Pozdrofka

Wiciu
04-10-2011, 16:35
a moze chce poprostu przezimowac lub szuka nowego miejsca o odpowiedniejszych warunkach??
Pomyśl o tym
Wiciu

Serpent
04-10-2011, 17:07
ja bym jeszcze bobał tzn. czy masz go od niedawna albo czy ma nowe terrarium jak tak to właśnie to jest tego przyczyną właśnie tak sie mogą zachowywać w nowym otoczeniu ale przejdzie te zachowanie, jeszcze np. jak kupujesz weza wieziesz do i przebywa np. 1-2 godziny w temp 12-15 stopni o dasz go od razu do ciepłego terrarium to zachowije się dokładnie jak opisałeś (chociaz nie zawsze).

Pozdrawiam

izdebo
05-10-2011, 01:51
jet u mnie 2 tyg.Takie zchowanie obserwuje rowniez po posilku jakby dzieki temu probowal przesunac go w glab.

aksol
05-10-2011, 11:35
Możliwe że twój wąż chce się ukryć, powodem tego zachowania może być też jakaś choroba np.grzybica układu pokarmowego. Takie podobne zachowanie widziałem u chorego na tą chorobe węża machoniowego.Ale nie obawiaj się , myślę że nic mu nie jest . Powodzenia :)

Cahir
06-10-2011, 15:39
Możliwe są dwie przyczyny:

1. Reakcja na przegrzanie - podłoże max 20 stopni, powietrze 28 (pod lampą) - bardziej niebezpieczna przyczyna - naturalna reakcja pończoszników na przegrzanie to zakopywanie się w podłoże, więc nie może być ono za gorące (cholera - poprawcie w końcu ten opis !!!)

2. Bardziej prawdopodobne - brak kryjówki w terra - idealna kryjówka ma wielkość przy której wąż zwinięty dotyka ścianek i ma tylko jedno wyjście - dla małego pończosznika to mniej więcej powierzchnia pudełka po maśle roślinnym - poza tym na początku i tak może się zakopywać - dopóki się nie oswoi.

Cahir

42d3e78f26a4b20d412==