PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to szkodliwe?



alpacino
07-10-2011, 11:45
Cześć!
Mój młody boasek właśnie skończył pałaszować chomika dżungalskiego ale razem z nim połknął trochę ściółki. Mam torf z korą i 2-3 kawałeczki kory zjadł z chomikiem na pewno. Czy to może być szkodliwe???
Pozdr.

aksol
07-10-2011, 12:11
Trudno powiedzieć , czasami to powoduje zatkanie przewodu pokarmowego. Kora raczej nie jest toksyczna to tesz zależy z jakiego pochodzi drzewa.
Musisz niestety poczekać , jeżeli wąż będzie miał nadal apetyt , począwszy od dzisiejszego dnia do 3 dni w pszód i niebędzie przejawiał żadnych dziwnych zachowań, to powinno być wszystko wpożądku.

Następnym razem niedopuść do tego.

Evoker
09-10-2011, 05:53
Nie powinno być kłopotów. Węże trawią nie takie rzeczy jak torf czy korę. Kłopot jest gdy połknie np kawałki żwiru - miałem taki przypadek.
Pzdr
W

Zdzisiu
09-10-2011, 15:10
Nie boisz się go karmić chomikami ?Ja raz mojemu wrzuciłem i mało brakowało a ciapnął by go w oko, a zbożuwce mojej koleżanki odgryzł kawałek ogona!Te małe skurczybyki są strasznie agresywne

pozrow

alpacino
09-10-2011, 15:18
No wiesz, wychodzę z założenia, że wąż nie piz... i dać sobie radę powinien. Przecież w środowisku naturalnym nikt nie sortuje im pożywienia.

Evoker
09-10-2011, 19:20
Zgoda! Słabi 'do pieca'!! To nie pudle!
Najpierw mrożonki, potem kanapki i musli...

antrax
10-10-2011, 00:52
Panowie to nie jest srodowisko naturalne te weze sa z hodowli i nigdy nie bede na wolnosci wiec poco ryzykowac okaleczenie weza. Ale wydaje mi sie ze sprawia Wam przyjemnosc jak waz zabija zywe gryzonie na waszych oczach. Powiedzial bym co otym mysle ale cenzura ........
i wszystko jasne. Czesc

SNAKES
10-10-2011, 02:53
Tylko pamiętaj że w środowisku naturalnym wystraszony gryzoń nie jest osaczony i zamknięty z wężem w terrarium, więc raczej ucieknie niż rzuci się desperacko do ataku.
W terrarium jedyne wyjście to atak i nie zależy to wcale od p...watości węża. Po prostu karmienie żywym pokarmem w ten sposób jest niebezpieczne i niejeden myślał również że wąż to nie p... po czym skończyło się to dużymy ranami a nawet śmiercią węża. Pamiętaj że wtedy to będzie Twoja wina a nie węża czy chomika.

Jeśli chcesz karmić żywym pokarmem - rób to chociaż rozważnie.
Niejednokrotnie widziałem nieźle pokąsanego, dorosłego węża. Po takich przypadkach zwykle większość hodowców przechodzi do karmienia martwym pokarmem.

Na www.snakes.pl w dziale ŻYWIENIE znajdziesz kilka podpowiedzi jak karmić węża żywym pokarmem w możliwie najbezpieczniejszy dla niego sposób.

Pozdrawiam

SNAKES
10-10-2011, 02:57
Największa szkoda tylko tego węża.
Potem jest płacz, że ten głupi chomik pogryzł ukochanego węża:-(

Ale pamiętajcie - jeśli wąż zostanie pogryziony przez zaniedbanie bezpieczeństwa ze strony hodowcy, TYLKO I WYŁĄCZNIE HODOWCA JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY!

Pozdrawiam wszystkich

42d3e78f26a4b20d412==