PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z niejadkiem



bea
09-10-2011, 05:17
Jestem szczęśliwą właścicielką 1.5 rocznego pytona królewskiego, ale niestety już od września po otrzymaniu pupila z niecierpliwością czekam, aż zacznie coś jeść. w tym czasie przechodzijuż trzecią wylinkę, zaś okresowe "próby karmienia " kończą się tylko uduszeniem zwierząt i pozostawieniem pokarmu.
Co można na to poradzić? Wykluczone zostały wszelkie patologie, typu stany zapalne w obrębie pyska czy choroby pasożytnicze. Może ktoś przekaże mi dobrą radę?????

alpacino
09-10-2011, 05:52
Z tego co powszechnie wiadomo pytony królewskie są dosyć wybredne jeśli chodzi o przyjmowanie pokarmu. Moim zdaniem jeśli wąż nic nie jadł od września to trzeba zastosować karmienie przymusowe (dokładny opis na stronie www.snakes.pl). Innym wyjściem może być podanie pokarmu innego niż mu podajesz spróbuj z myszami, szczurkami, myszoskoczkami itp. Życzę powodzenia

matyj
11-10-2011, 08:10
Spróboj myszkami tylko może na początek mniejszymi

Evoker
12-10-2011, 05:08
Moja rada jest następująca. Karm wieczorem/w nocy, najlepiej myszami lub myszoskoczkami (małymi), staraj się aby w pomieszczeniu gdzie stoi terra nie było nadmiernego ruchu,zbyt dużo światła (najlepiej półmrok). Po zabiciu gryzonia przez węża zostaw go na 15-20min może zacznie jeść po chwili. Aktualnie P.królewskie ze względu na porę roku jadają nieregularnie. Moja para też zaczyna wybrzydzać tzn samiec od roku je tylko myszy (wcześniej chomiki i szczury) i to 'jak mu się zachce', samica je co 2 tyg szczura a na myszy trzeba ją 'namawiać'. Normalnie jadła 3-4 szczury lub nawet 10 myszy. Dbaj o odpowiedznie temperatury i wilgotność. Regiusy grymaszą i taka ich uroda. Karmienie przymusowe to konieczność, po min 6 miesiącach.
pzdr

Arek
22-10-2011, 11:59
podczas karmienia węża należy ograniczyc mu maksymalnie stresy. To znaczy, że kiedy już zaatakuje pokarm to nie powinno sie chodzić przed terrarium aby wąz nie przestraszył się. Jeżeli to jest zachowywane to nalezy próbować z różnymi rodzajami pokarmu i pamietać o ograniczeniu stresu podczas karmienia. Czasami jest tak że wąz udusi i nie moze dojśc do pokarmu trzeba podawać mu go na powierzch ni gdzie pokarm np. nie zostanie wrzucony przez niego do wody. Ale głównie ograniczenie stresu.

42d3e78f26a4b20d412==