PDA

Zobacz pełną wersję : pyton niejadek



moorii
09-10-2011, 15:18
od 4 dni jestem szczesliwym posiadaczem pytona królewskiego ( ma 1,5 roku ), chcialem was zapytac kiedy mozna by spróbowac podac mu pokarm, a takze ile czasu potrzebuje na zaaklimatyzowanie sie w nowym terrarium, czy ugryzl was moze ( kiedys ) bo sprzedawce przy wyjmowaniu go z terrarium chapnoł w reke, i troche mnie przerazil, przez co nie mam do niego jeszcze 100% zaufania

Piotrek_18
09-10-2011, 15:34
hej!! co do zaufania nigdy nie bedziesz miał 100% !!pozdrawia piotrek

Evoker
09-10-2011, 19:17
Spróbój średniego żywego szczóra wieczorem mu podać. Oswoi się szybko albo wcale... Przeglądnij strony www.ballpython.com i www.balpython.ca masz tam wszystko co, kiedy i jak..
W

iibell
10-10-2011, 10:57
Bierz go jak najczęściej do ręki a powinieneś osiągnąć sukces ( jeżeli się boisz to zakładaj rękawiczkę i dokładnie myj ręce przed ponieważ jeżeli masz inne zwierzę np.kota lub psa to on poczuje ich zapach i może gryźć ).Po pewnym czasie będziesz to robił bez jej pomocy w 100 % pewien tak jak ja to robię , mój ma już 6 lat i jest łagodny jak baranek.

SNAKES
11-10-2011, 02:32
To, że uchlastał sprzedawcę to dobry znak. Oznacza to że zwierze powinno być w dobrej kondycji.

Jeśli chodzi o żywienie, poczekaj jeszcze kilka dni. Myślę że tydzień, albo nawet dwa po przeniesieniu do nowego terrarium jest optymalnym wyjściem. Jeśli mu podasz wcześniej i zje posiłek, istnieje duże prawdopodobieństwo że zwymiotuje, co jest bardzo nieprzyjemne i stresujące (dla Ciebie również). Ze względu na stres po transporcie raczej odczekaj.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.snakes.pl w dziale ŻYWIENIE oraz w opisie pytona królewskiego (na www.snakes.pl i tutaj, na terrarium.com.pl)

Pozdrawiam

Arek
14-10-2011, 15:41
Spokojnie podawaj pokarm, a jeżeli boisz sie brać na ręke, to rób to dopiero 2 dni po podaniu pokarmu. W razie kiedy przestanie Ci jeść w przyszłości to polecam nie brac go na ręce przez około 3 tygodnie i potem spróbowac podac pokarm. Jeżeli nie poskutkuje to nie bierz go na ręce wogóle i podawaj pokarm przy temp. około 25 st. C, kiedy wąż będzie aktywny (oczywiście wieczorem po 22:00 lub w nocy.
POzdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==