PDA

Zobacz pełną wersję : czy to normalne p.królewski



matyj
11-10-2011, 08:06
czy to normalne, bo nie wiem ale mój Pytonek woli zlizywać krople wody z szyby niż ze swojego basenu ( woda wymieniana codziennie)

i czy to normalne że wciska się na siłę w wąskie szpary u mnie często się wciska między wanienkę a ścianę boczną a czasami nawet pod wanienkę.?

Leny
11-10-2011, 12:36
W terrarium zapewne brakuje kryjówki np. w postaci odwróconej doniczki z wejściem.

Pozdrawiam
Leny

Krzysztof.W
12-10-2011, 04:00
Pytony ( a zwłaszcza pyton królewski ) to uparte zwierzęta, Jak gdzieś łepek wsadzi to już się nie cofnie, a to za basenik, a to miedzy ciasne przestrzenie między gałęziami . Sam mam takiego uparciucha, basenik wywruci , gałęzie pozżuca. I co noc by chciał na ręce.

Co do zlizywania kropel wody, to chyba tak się nauczył pić wode.

SNAKES
12-10-2011, 04:07
Cześć,

jeśli chodzi o spijanie wody - właściwie wszystko jest normalnie.
Prawdopodobnie po prostu nie zaobserwowałeś samego picia wody - wężę piją dość często i raczej bym się o to nie martwił, zwłaszcza jeśli ma świeżą wodę i jest zraszany.

Jeśli chodzi o wciskanie się - to najzupełniej normalne zachowanie. Węże generalnie czują się bezpieczniej jeśli mają jakieś miejsce gdzie mogą wejść i się "zaklinować" czując dookoła zamkniętą przestrzeń.
Postaraj się tylko zapewnić pytonowi kryjówkę o takiej wielkości żeby mógł tam wejść cały, ale żeby z drugiej strony nie była zbyt wielka.

Pozdrawiam

matyj
12-10-2011, 04:19
On ma swoją kryjówkę i bardzo lubi w niej przebywać zawsze jak coś go wystraszy to się do niej chowa
może zrobić mu jeszcze jedną w innym mejscu ?

SNAKES
12-10-2011, 04:40
Najlepiej, gdyby miał dwie - w chłodniejszym i cieplejszym miejscu.
Wtedy może wybrać sobie temperaturę, jednocześnie siedząc w kryjówce.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==