PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa pytony (który to który)?



Krzysztof.W
14-10-2011, 14:46
Mam do wszystkich terrarystów pytanko.
który z pytonów królewskich ukazanych w załączniku powyżej jest samcem , a który samicą?

Z góry dziękuję za przeczytanie i odpowiedzi podanie.

Krzysztof.W
14-10-2011, 14:48
chcę dodać że jest różnica w budowie ogonków.

Arek
14-10-2011, 15:20
Witam i pozdrawaim!
niestety nie znam odpowiedzi na pytanie jakiej płci są węże bo z tego zdjęcia nie można nic wywnioskować. Napewno jednak wiem jak rozpoznasz węże sam. A więc: samiec ma pazury odbytowe o których już pewnie słyszałeś. Jeżeli jednak są mniejsze i nierównej długości to również może być samiec. Aby rozpoznać dokładnie samca i samicę wiedz, że u samca do połowy ogona od odbytu ogon jest troszkę grubszy od pozostałej części. Tak więc ogon jest jakby podzielony na dwie części z których od odbytu połowa jest szersza, a potem w drugiej połowie staje się węższa. Jeżeli taka różnica nie występuje i pazury są maksymalnie zredukowane, to będie to samica. Jeżeli mógłbyś napisać ile kosztowały te pytony to byłbym wdzięczny.

Krzysztof.W
15-10-2011, 02:45
Dzięki za odpisanie Arek .
Ten obrazek pytonów królewskich niestety nie został przezemnie zrobiony i nieposiadam ich w swojej chodowli ,lecz został ściągnięty z sieci. Co do ceny to wiem że ten podgatunek napewno nie kosztuje 500zł.
Zaczynam się domyślać który jest samcem, rużnice na obrazku widze.

dzięki.

42d3e78f26a4b20d412==