PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie witaminy i jak czesto podawac zbozowce???



neo
15-10-2011, 03:35
Mam pytanie Jakie witaminy i jak podawac je zbozowce (ok 35cm)???
Jak czesto trzeba podawac witaminy?
Pozdrawiam:-)

Krzysztof.W
15-10-2011, 08:39
Witaminy podawaj wprost do pitnej wody i często ją zmieniaj dodawaj tak co 2 ą-3 ą wymiane wody odrobinkę witamin takich jak dla ludzi .Węże są mięsożercami i nie są tak narażone na braki witamin i mikroelementów w swoim pożywieniu jak w przypadku gadów roślinożernych. Wszystkie witaminy jakie są potrzebne wężom znajdują się w ich pożywieniu jakim są w tym przypadku gryzonie a zwłaszcza dużo jest ich w młodych oseskach gryzoni.
Możesz nawet zrezygnować z podawania swemu gadowi witamin do wody pitnej . To co zjada w swoim pożywieniu w zupełności wystarczy.
Przecież w naturze nikt wężom witamin nie podaje.

( uważaj z witaminami nieprzedobrzyj )

t_snake
15-10-2011, 09:27
Witam,
No, no...
Dieta węży w ich naturalnym środowisku czesto różni się od tej w terra więc warto czasem dodać troszkę witaminek... Poza tym w naturze jeszcze jest słoneczko więc jeśli nie ma świetlówki UV to... wiadomo.

PS. Czy np. miesięczna mysz ma w sobie mniej "witamin" niż noworodek ?! (hmm)

Krzysztof.W
15-10-2011, 12:57
Wszelkie chonory ci przyznaje t_snake. :)
(Witaminek mu nie zabraniam).
PS. Co do tych myszy to trudno powiedzieć , no bo kto tam wie dokładnie jakie proporcje witamin i mikroelementów mają takie różniące się wiekiem myszy.

Poradź naszemu neo co do tych ( witamin ), no oczywiscie jeśli chcesz .

t_snake
15-10-2011, 14:46
Wiec Neo:
Powiem Ci jak ja to robie:
Każdemu z wężyQw daje raz na ok 3-4 (lecz nie ma reguły, czasem dlugo nie daje) vitaminki sera reptilin w skład których wchodzą wit. A; B1; B2; B6; B12; C; D3; E; K3; kwas nikotynowy; pantotenian wapnia; woda destylowana.) - kilka kropli do wody. Poza tym raz na ok. 2tyg. (ostatnio długo nie, bo mi się przepaliła) naświetlałem żarówką (tak żarówką:) UV ok 1h. Nie mam opakowania przy sobie, ale Qpywałem ją w Czechach (jak chcesz to na dniach podam Ci nazwę, jednak z tego co się dowiedziałem to czesto sie przepalają). To wszystko ! No może jeszcze to, że należało by czasem odkazić terra - do tego używam także produktu firmy sera (reptipur) wgł. wskazówek...

Robię tak od ok 6 lat i jak narazie wszystkie węże żyją, jednak specjalistą nie jestem (a chciałbyb być bardzo:), więc radzę się skontaktować np z dr Robertem lub Jarkiem - oni napewno dobrze Cie pokierują.

42d3e78f26a4b20d412==