PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko do posiadaczy pytona królewskiego



moorii
17-10-2011, 13:36
czesc!

jakiego podłoza uzywacie w terrariach ze swoimi pytonami, ja obecnie uzywam torfu, ale niektórzy przy pytonach królewskich uzywaja piasku bo podobno waz sie ladniej prezentuje. Co wy o tym myslicie?
Zalezy mi na dobru weza, co bedzie dla niego najlepsze?

Pozdrowionka!!!

Marcin

moorii
17-10-2011, 13:45
aaaaaaa... zapomnialem, moj waz zjadl juz pierwszy pokarm - malego myszoskoczka :-)

Krzysztof.W
17-10-2011, 17:23
Ja używam teraz torf ze żwirkiem ,ale zastosuje chyba włókno kokosowe z cermazytem (kermazytem).


cześć.

Evoker
18-10-2011, 03:53
Ja miałem przez 2 lata torf + żwir, teraz zmieniłem na trociny i jestem zadowolony. Kwestia prezentacji węża to w dużej mierze zależy od wielu innych czynników np całego wystroju /zieleń/ i oświetlenia (!).

iibell
19-10-2011, 10:44
Cześć.
Ja stosuję z powodzeniem od ponad 6 - ciu lat torf ale tzw. niski przesiewam go przez sito do przesiewania zanęt wędkarskich a później wkładam do piecyka nagrzanego do 200 st.C na około 10 minut.Staram się by warstwa torfu miała przynajmniej 8 cm.Pamiętaj że torf niski działa bakteriobójczo i dlatego jest dobrym podłożem do terra.
Pozdrawiam

STIW
19-10-2011, 13:49
Myślę ze torf jest najlepszym podłożem do terrarium,ja jednak u siebie od 3 lat mam piasek i jestem zadowolony a do tego i wygląd ładniejszy,jednak tak tak jak pisał Evoker to aby w ter. było ładnie to nie tylko od podłoża zależy.

Evoker
20-10-2011, 03:18
Ja zmianę podłoża w terra z torfu na trociny oceniam OK. Miałem obawy o właściwą wilgotność i prezencję węży /zobacz sam/. Lecz teraz jestem b.zadowolony. Zyski to przede wszystkim: higiena, łatwość wymiany podłoża, brak 'ziemistego' zapachu.
To tyle

firia
20-10-2011, 03:57
ty ją karmisz ludźmi że tam jakieś czaszki w terra leżą??? :>>>>>>

Evoker
20-10-2011, 04:04
Tak, małymi cyganami

bea
20-10-2011, 11:21
Winszuję apetytu milusińskich, czy nie sądzisz że inna rasa byłaby smaczniejsza, na anatomii prezentowano nam kiedyś porównawczo różne czaszki - z przewagą pojemności mózgu u rasy czarnej, ...bynajmniej nie idącej w parze ze zwiększonym IQ. Co o tym sądzisz? Aha, mój pyton nadal strajkuje i nie ma ochoty na jedzenie..
Pozdrawiam

Pablos
20-10-2011, 13:11
Hmmmm...DZIWNE..mnie ani na zajęciach z anatomii człowieka, ani antropologii NIKT nigdy nie uświadamiał o takiej ZATRWAŻAJĄCEJ wręcz niższości rasy negroidalnej....
Swoją drogą to ciekaw jestem czy chodziło Ci o odmianę afrykańską czy australijską rasy czarnej..??? Na podstawie jakiego artykułu czy podręcznika doszłaś/edłeś do takich wniosków?
...Aha jestem BIAŁY;)))) Pozdrawiam:)

Arek
22-10-2011, 11:54
Pyton królewski wystepuje w strefie podrównikowej, gdzie występują dwie pory wilgotne, jeżeli jest woda to jest życie. Życie kojarzy się z roslinami, które tworzą pruchnicę (lasy tropikalne) oczywiście są lasy tropikalne rosnące na piaskach ale tylko na wschodnim wybrzeżu Australii. Polecam torf kupiony w sklepie zoologicznym i spryskiwanie w porze wilgotnej całego terrarium nawet 3 razy dziennie lub mocno dwa razy - rano i popoołudniu
Pozdrawiam

Evoker
23-10-2011, 05:31
Jak wiadomo mit o wysokiej wilgotności 70-80% w jakiej trzeba trzymać P.Regius jest już dawno zakwestionowany. Nawet w tzw literaturze pojawijają się informacje że wilgotność powinna być wysoka. Niestety prawda jest nieco inna polecam strony www hodowli zza oceanu.

Evoker
23-10-2011, 05:33
Wiesz.... rozchodzi się głównie o dostępność...

42d3e78f26a4b20d412==