PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie ?



VooDoo
24-10-2011, 03:30
Witam.
Dlaczego moj Pyton Krolewski zakopuje sie w podlozu ??
Zaczal robic tak dopiero od wczoraj , a ja niewiem co jest grane ...
Mam tam zakopany kabel grzewczy.
Niewiem czy to ma cos do tego ale wydaje mi sie , ze jest on przed wylinka bo sie zaczyna taki matowy robic...
A ha temperatura w terrarium wynosi 26 st.


Pozdr.
VooDoo

matyj
24-10-2011, 03:56
Nie wiem podnieś może trochę wilgotność
mój też się od jakiegoś czasu wciska w różne miejsca od kilku dni spodobało mu się pod miską z wodą i na siłę się pod nią wkopuje ?
to jest dopiero dziwne

VooDoo
24-10-2011, 04:05
Wilgotnosc to on ma nawet szczerze mowiac za duza.

Pozdr.
VooDoo

Vampaya
24-10-2011, 06:17
Jesli moge wtracic Ja nie widze nic dziwnego w tym zachowaniu moj boa tez zakopywal sie w podloze do poki nie zmienilem go na piasek. a pod miska z woda lezal calymi tygodniami takich przypadkow znam przynajmniej kilka wiec nie ma w tym nic dziwnego. To ze weze wciskaja sie w kazda szpare uwazam za normalne moj najbardziej lubi lezec za ksiazkami na regale. Wiec mozecie byc spokojni.

SNAKES
24-10-2011, 09:40
Cześć,

prawdopodobnie zakopuje się, chcąc się trochę przybliżyć do źródła ciepła. Węże tak robią, jeśli jest im ciut za chłodno. Dla P. regius'a powiedziałbym że jest za chłodno - potrzebuje on jakieś 27-29 stopni temperatury powietrza, z możliwością wygrzania się gdzieś pod lampą, gdzie temperatura osiąga 32 stopnie.

Pozdrawiam

VooDoo
24-10-2011, 10:19
A niewie ktos jak mam podniesc troche temp. o te 2/3 stopnie ??
Bo mam zamontowana 80W zarowke firmy Osram , a niechce montowac nastepnej.Moze zamontowac jeszcze jeden kabel grzewczy ? Choc wydaje mi sie , ze to nienajlepszy pomysl bo niewiem jak ja go tam na ziemi zmieszcze chyba , ze bym go zamontowal na suficie albo na tylniej scianie.Co wy na to ? Tylko jak na tylniej scianie to czym mialbym go zakryc ?

Pozdr.
VooDoo

Vampaya
24-10-2011, 13:30
rozumiem ze temperatura o ktorej mowisz byla mierzona w najchlodniejszym mniejscu w terarium?

VooDoo
24-10-2011, 15:21
W najchlodniejszym miejscu temp. wacha mi sie miedzy 25/26 a po 2-giej stronie mam zawsze miedzy 26/27.

SNAKES
25-10-2011, 02:31
Zamontuj dodatkową żarówkę - to najlepszy sposób.
Nawet lepiej dla węża, jeśli strefa ciepła będzie miała wydłużony kształt (dwie żarówki w odległości ok. 10 cm).
Obie razem możesz podłączyć pod ściemniacz - w ten sposób będziesz miał zapas, kiedy spadnie jeszcze temp. w pokoju i pełną kontrolę.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==