PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytan......



stopa
24-10-2011, 13:38
Witam!
Mam kilka ptan jak czesto powinienem zraszac terra u mahonia?!
powiedzcie mi prosze co moze byc przyczyna tego, ze moj wezyk skitral sie w ktyjowce i nie wychodzi chyba z 3/4 dni?!....Jak dlugo moze przebiegac wylinka bo moj u mnie jeszcze nie mial.....luski sa jakby wyrazniejsze...ale oczy mu nie zmetnialy....dlatego nie wiem.....moze ma za mala wilgotnosc i dlatego sie chowa?!....Prosze podpowiedzcie co o tym myslicie....
Pozdrwaiam!

gadzio_new
24-10-2011, 14:10
Witam,
Chowa się, bo to wąż o aktywności nocnej - moje ciągle w dzień się chowają... Pewnie spaceruje po terra jak śpisz, a Ty nawet o tym nie wiesz... Wszystko to pod warunkiem, że w terra panują odpowiednie warunki - temperatura... Co do zraszania - mahoniowe pochodzą z Afryki, wymagają raczej suchego środowiska - zraszanie tak co 2 dni jest O.K., do tego dobrze jest gdy w terra jest pojemnik z cały czas czystą wodą (chociaż nie zdarzyło mi się zaobserwować tych węży pijących; w przeciwieństwie np. do zbożówek)
Co do linienia to zależy od wieku węża i jego apetytu- moje maluchy (ok. 3 miesięczne) linieją co 3 -4 tygodnie...
Zmętnienie oczu pojawia się u nich ok. 1-1,5 tygodnia przed wylinką i ustępuje na 2-4 dni przed zrzuceniem naskórka...
Pozdrawiam.
Gadzio.

Krzysztof.W
24-10-2011, 15:07
Wąż mahoniowy jest sucholubny , Ja swojemu podwższam wilgotność tylko przed i w czasie wylinki przechodzi ją co 27 - 30 dni, a czas samego lnienia to około 7 dni, 3-4 dni jest zmęntniały a piatego dnia ustępuje zmętnienie 7 lnieje. Te węże tak juz maja że potrafia sie nie ruszac przez kilka dni z kryjówki, a puźniej dosyć aktywnie poruszac sie po terrarium. Nie podwyższaj wilgoci na stałe bo możesz nieumyślnie spowodowac chorobe skórną, lub przewodu pokarmowego u swych weży.
Jeszcze jedno u węży mahoniowych nie widac tak dokładnie okresu przedwylinkowego zmętnienie skóry weża nie jest tak bardzo widoczne jak w przypadku np u pytonów. U mahoniówki oczy nie metnieja tak bardzo jak u innych weży.Tak prezynajmniej jest z moim mahoniowym.

PS.>Ja czesto widuje jak moja mahoniówka pije sobie wode.

Cześć

stopa
25-10-2011, 15:23
Dzieki bardzo zaq wypoeiedzi.....ja tez widywalem jak moj maluszek pije......a nie zraszalem prawe w ogole......i dlatego pytam......czyli lepiej zwiekszyc teraz wilgotnosc?!....a nie chodzi w nocy bo juz wszytko pogasilem.....i w ogole zero....nie ruszal sie z kryjowki....

gadzio_new
26-10-2011, 04:11
Pytałeś wcześniej o łączenie mohoniowego ze zbożowym - moja uwaga:
Wszystko w porządku pod warunkiem, że są tej samej wiekości (a lepiej zbożówka troszkę większa) - osobiście wyciągałem z gardła mahoniówki niedużo mnijeszą od niej zbożówkę...
W przypadku dorosłego samca mahonia nie ma raczej problemu - hodowcy twierdzą, że osiągają one ok 50cm...
no chyba że zbożówka jest młoda...

42d3e78f26a4b20d412==