PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Regiusem



Daniel Fobke
27-10-2011, 19:18
Od pewnego czasu nurtuje mnie pewien problem z Python Regius.
ok. miesiąc temu zauważyłem na głowie mojego węża zmiane koloru. Z początku bagatelizowałem to myśląc że to przed wylinką zmienia mu się kolor skóry. Jednak gdy wąż wyliniał nadal utrzmywał się dziwny kolor skóry (szary). Po tygodniu po wylince zauważyłem że skóra zaczyna mu twardnieć na głowie i łuski rogowacieć. Chjciałbym jeszcze podkreślić że nie może to być zła wilgotność w terarium zawsze utrzymuję ją na wysokości.70%.Z tąd nawiązuję się moje pytanie jak temu można zaradzić i ewentualnie jak to leczyć. Tym bardziej jest to kłopotliwe że mieszkam w Gdyni a u nas wetetynarze nie mają pojęcia o gadach i nie chcą się podejmować leczenia. Może ktoś z was zna dobrego specjalistę w Trójmieście lub okolic. Lub potrafi mi coś doradzić w związku z tym problemem. Z góry za każdą odpowiedź serdeczne dzieki.........

Pozdrawiam Daniel

Krzysztof.W
28-10-2011, 05:50
To może być spowodowane nadmiernym rozrosrem komórek skury, i to może powodować nadmierne rogowacenie.Może też to być jakaś grzybica. Ale również może to być tylko niegroźny krótkotrfały defekt faktury łusek.
Pisz do doktora jarka zajączkowskiego może coś poradzi.dobrze by było jak byś zrobil zdjecie chorego opszaru skury i je pokazał w załaczniku.

Cześć

Evoker
28-10-2011, 18:25
Daj znać czy wygląda to jak nalot w okolicy 'nosa'. Miałem coś podobnego i sobie poradziłem.

Daniel Fobke
29-10-2011, 03:06
Raczej nie wygląda to jak nalot, jak schnąca skóra. Postaram się zrobić zdjęćie tego jak najszybciej to udostępnie żeby to skonsultować.
Pozdrowionka Daniel

42d3e78f26a4b20d412==