PDA

Zobacz pełną wersję : śmierć węży



memphis
30-10-2011, 07:37
czy ktos może mi powiedziec czy powodem śmoierci moich węży mogło byc to że karmiłem je dendrobenami jeśli nie to jakie jeszcze inne są powody zgonu dokładnie chodzi o pończoszniki (themnophis sirtsli czy jakos tak to sie pisze )
za odpowiedzi z góry dzieki

e2rd
30-10-2011, 15:41
popierwsze trzeba było zrobić sekcje, tak to przyczyn może być 1000

wspolczuje, też mi się to przytrafiło:(

pepre
31-10-2011, 02:59
slyszalem kiedys ze robaki nalezy wpierw wpuscic w piasek by sie same oczyscily ze sluzu.

Cahir
05-11-2011, 04:22
Większość tych łatwych przecież w hodowli węży pada w polskich terrariach powodjąc, że zaczynają one mieć opinię trudnych. Przyczyną padnięcia prawie zawsze są infekcje bakteryjne.

1. Prawie wszystkie egzemplarze w sklepach pochodzą z odłowu.
2. Prawie żaden sprzedawca nic o nich nie wie.
3. Prawie żaden kupujący też nie.

Teraz węże te przechodzą spoczynek zimowy zwinięte we wspólne kule liczące dziesiątki tysięcy osobników. Co tylko powoduje, że handlarzom łatwiej je pozyskać. Wybudzone ze snu zimowego, przetransportowane przez atlantyk. Praktycznie każdy egzemplarz jest chory lub ma uszczerbki, które w chorobę mogą się przerodzić. Układ immunologiczny jest osłabiony, co powoduje infekcje bakteriami normalnie żyjącymi np. w ich układzie pokarmowym. Karmienie nieczęsto jest bezpośrednią przyczyną padnięcia, choć dendrobena nie jest normalnym pokarmem.

Cahir

P.S. Obejrzałem w sklepach Wrocławia kilkadziesiąt egzemplarzy, nie znalazłem ANI JEDNEGO bez ubytków, uszkodzeń czy oznak choroby.

memphis
05-11-2011, 04:27
chciałem tylko do tego dodac że moje węże nie pochodziły ze sklepu i napewno nie pochodziły z odłowu gdzyż urodziły sie u kumpla w domu

42d3e78f26a4b20d412==