PDA

Zobacz pełną wersję : roztocza u boa



wasik
30-10-2011, 14:40
czym zwalczyc
pomozcie

Bacon
30-10-2011, 14:43
Najlepiej ręką ;)) Skubać, skubać aż się je wytępi a na koniec wymiana podłoża w terrarium na nowe i świeże.

Zdzisiu
31-10-2011, 02:43
Ja wyciągnołem węża z terra na 3 dni i podniosłem(w terrarium bez wężą!)temp do jakichś 50'C(promiennikiem).
Boasa w oddzielnym pomieszczeniu posmarowałem olejem(kuchennym).
Po 3 dniach wsadziłem z powrotem do terra i od tej chwili nic już po nim nie łazi

kamaczoo
31-10-2011, 14:28
Witam
Metody jakie próbuje promować Bacon i Zdzisiu są trochę sztubackie, lecz jeśli mu się tak udało...
Znam o wiele lepszy sposób, który musiałem kiedyś przećwiczyć z racji doleglowości mojego pupila tj: środek o nazwie IVERMECTIN 1%, można go kupić w większości przychodni weterynaryjnych /lecz uważaj żeby nie próbowali Tobie wcisnąć dużego opakowania - 20 ml w zupełności wystarczy/
Stosujesz w następujący sposób 0,5 ml należy rozpuścić w litrze wody(najlepiej letniej) po czym namoczyć roztworem watę i dokładnie nasmarować węża , również między łuskami, zwracająć uwagę aby krople roztworu nie wpadły mu do oczu. Z terrarium usunąć podłoże, jak i wszystkie zbędne przedmioty, następnie całe dokładnie spryskać roztworem(najlepiej za pomocą rozpylacza do kwiatów). W ten sam sposób należy postąpić z gałęzią/korzeniem, wcześniej należy go wyszorować a najlepiej wyparzyć. Lek stosować 3-krotnie w odstępach tygodniowych tj. spryskujemy węża jak również terrarium. Na ten czas najlepiej przenieść węża do jakiegoś innego terrarium. Niedopuszczalne jest przetrzymywanie naszego podopiecznego w tym samym terra z uwagi na fakti iż w/w środek jest silnie trujący. Podczas stowania preparatu nie należy jeść oraz palić, natomiast po podaniu należy umyć ręce.
Szczególnie musisz zwrócić uwagę na zachowanie proporcji /0,5 ml to wydaje się mało ale w zupełności wystarczy/ jak również na zachowanie warunków ostrożności. Powodzenia

Zdzisiu
31-10-2011, 15:38
Taaaa...Ivermektin też stosowałem,możesz go kupić u wet. za 20zł(1ml).Jednak w przypadku mojego węża to był niepotrzebny wydatek,poskytkowała dopiero medycyna naturalna:-)

4 Bacon;nie wiem jakim cudem udało Ci się wyskubać wszystkie roztocza,skoro większość z nich siedzi pod łuskami tak ,że ich nie widać

Pozdrow

Bacon
31-10-2011, 15:43
Widzisz a jednak się udało. Wąż był malutki i naciągało się skórę tak, że roztocza były widoczne.

Zdzisiu
31-10-2011, 15:54
Niech Ci będzie,w sumie nie liczy się sposób tylko efekt końcowy,u mojego by się nie dało tego tak zrobić

Vampaya
01-11-2011, 05:33
Najlepsza metoda jest po prostu utopic roztocza ja powiekszylem zbiornik wodny i bylo po sprawie. Tylko nie wiem czy wszystkie weze siedza tak jak moj tygodniami w wodzie:-) ale poskutkowalo po tygodniu wyczyscilem tera i juz prawie 3 lata jak po roztoczach nie ma sladu

42d3e78f26a4b20d412==