PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa mahonie razem?!



stopa
02-11-2011, 14:58
Witam!
Mam pytanko takie jak w temacie, mam malego amhonia....chcialbym mu dokupic towarzysza, czy nie zrobia sobie krzywdy?!...

Pozdrawiam!

Krzysztof.W
03-11-2011, 07:20
Mahonie węże to bardzo spokojne zwierzaki, bez obawy trzymaj je razem.
Można je trzymać także z innymi wężami o podobnych wymaganiach .
Tylko niewolno trzymać z lamplopertisami ( wężami królewskimi ), bo te są znane z tego że jedzą w naturze inne węże.

Cześć

t_snake
03-11-2011, 10:01
Witam,

Wiesz, jesli to jest mlody mahon to (o ile to możliwe) raczej bym odradzil trzymanie ich razem. Nie jest to częste, jednak czasem dochodzi do kanibalizmu u mlodych BoaedonQw (przeczytaj "Hatchlings" na stronce http://www.kingsnake.com/housesnake/breeding.html).
Ja mimo, że mam parkę tych wężyQw to trzymam je osobno (nie muszę przekladac przy karmieniu, etc..) przynajmniej pooki są młode...
Jedyne węże, które trzymam razem to 2 boaski, ale postaram sie jak najszybciej i to zmienic (nastepne terra). Jak osiągną dojzałość płciową to będę je łączył jedynie na okres godowy (no chyba, że nie bedą potrafily bez siebie żyć:).

Na koniec :
osobiscie nie spotkalem się ze zjawiskiem kanibalizmu u tych węży... jednak niektórzy uwazają, że do tego dojść może...

stopa
03-11-2011, 12:00
DZieki bardzo za wypoeiedzi.....ja slyszalem od kogos z tego forum(nie pamietam od kogo), ze z gardla mahonia wyciagal zbozowke.....ale ona byla mniejsza.....m,oze jeszcze ktos sie wypowie?!....prosze! moze ktos trzyma je razem?!?!?! dodam, ze chodzi mi o mlode osobniki

t_snake
03-11-2011, 12:20
Ja tylko dodam, że kilka dni były razem i nic się nie stało..nawet lezaly sobie razem jeden na droogim.. Nawet teraz zostawie je w jednym terra nieraz (jak np. sprzątam u jednego).. no nie wiem.. w zasadzie wydaje mi sie, ze spotkasz się zaroowno z opiniami na tak i na nie... Jak by nie było trzeba uważać...

gadzio_new
04-11-2011, 04:06
Witam,
ja trzymam je razem - ale przez długi czas trzymałem osobno (jak już pisałem miałem przykre doświadczenia z mahoniem i zbożówką)- samiec rósł o wiele szybciej - są to spokojne węże, ale bardzo żarłoczne - trzeba uważać przy różnicy w wielkości.
Przy dorosłych wężach podobno (?) problemem może okazać się temperament samca - trzeba je rozdzielić, żeby nie zamęczył samiczki :) - warto pomysleć też o przyslości...
Poza tym dorosa samica jest za zwyczaj dwukrotnie większa od samca ...
Pozdrawiam.

pylius
04-11-2011, 04:15
weze z natury samotnicy , , lampropeltis triangulum sinaloae mozna trzymac razem w przypadku getulusow jest juz problem , moga sie troche pozjadac i tu bym nie ryzykowal ale z mahoniem nie mial bym obaw chco zdarzaja sie rozne wypadki i przypadki , oczywiscie na czas karmienia oddzielic trzeba jak z kazdym wezem , a w przyszlosci bedziesz i tak je musial rozdzielic . reasumujac ja bym je narazie razem potrzymal , ale jesli masz osobne terra to rozdziel .

42d3e78f26a4b20d412==