PDA

Zobacz pełną wersję : WITAM - Szukam porady i pomocy przy wyborze



Fryzjer
02-11-2011, 17:01
Hmm sprubuje przyblizyc to maksymalnie jak moge.Chce otworzyc cafe i sklep
komputerowy i chce poprostu umiescic tam terrarium z wezem.Teraz tak jakiego
weza wybrac najlepiej
Moje oczekiwania:
Zeby maksymalnie urusl gdzies 3-4 metry i byl jakis lagodny zeby mnie nie
ugryzl(albo udusil ;p) odrazu jak go bede chcial z terrarium wyjac
jaka wielkosc terrarium jakie dodatki i przykladowe koszty takiego towaru
calego.
Gdzie kupic najlepiej gdzies okolice poznan - zielona gora

Jesli ktos mi pomoze bede bardzo wdzieczny
Dziekuje
Pozdrawiam Fryzjer

neo
03-11-2011, 01:05
Czesc
Polecilbym Ci zbozowke. Nie rosnie ona do 3-4m ale nie jest wymagajaca i agresywna.
Co do tera to zalezy jakie to ma byc szklane,drewno ,robione u szklarza na zamowienie czy gotowe. Weza i reszte mozesz kupic w Zielonej Gorze ul Niepodleglosci 6 "Egzotarium"
pozdrawiam

Paweł Cieślicki
03-11-2011, 02:56
Ja raczej radzę ci boa constrictora. Jest to atrakcyjny wąż żadko przeważający agresje. Można go oswoić biorąc często na ręce. Wielkość terrarium ok 120\80\80 najlepiej. Kosztuje ok 300zł. Ja dałem 370zł.
Pozdrawiam!

Fryzjer
03-11-2011, 14:29
Hmm dziekuje z tego co wyczytalem to wybiore napewno ktorys z tych 2 ale widze ze zbozowy jest aktywny w dzien wiec chyba lepiej ale zas boa tez jest git co radzicie bardziej to czy to jakie terarium i gdzie kupic do zielonej gory napewno sie przejade,jakie terarium lepiej robic u szklaza czy kupic gotowe ??

Leny
04-11-2011, 01:06
W cafe możesz zrobić duże terrarium - około 200x100x150 :-) jeżeli masz miejsce i kase. Napewno będzie to wyglądało atrakcyjniej. Z węży polecam Boa dusiciela :) Możesz śmiało trzymać parke ;)

Pozdrawiam
Leny

Fryzjer
04-11-2011, 01:46
Ale jakies sumy przblizone a 2 weze dla mnie jako poczatkujacego to chyba za duzo bedzie,prosilbym wkoncu o jakies ceny

pylius
04-11-2011, 02:24
Na poczatek Ci napisze tak :

Jesli masz zamiar kupic juz duzego weza , a nie masz doswiadczenia wogoel z tym zwiazanego to wstaw do terrarium kompa lepiej , albo kup najlepiej podrosta e.guttaty (zbozowka) bo raczej e.cenchria maurus (teczowy) odpada pod wzgledem kolorystyki za to jest bardzo lagodny , amurski , mleczny tez moga byc na poczatek i jak juz bedziesz miec choc odrobiny pojecia jak wyglada opieka nad wezem i spelnienie kryteriow hodowlanych to mozesz pomyslec o wiekszym wezu .

Boa constrictor - opinia rzadko przejawia agresje jest troszke naciagnieta , weze czasem agresywne a terrrarium ktore proponuje kolega Cieslecki nadaje sie na weza ogrodowego z OBI lub izolatke dla klienta . Natomiast moj dobry znajomy Leny dobrze napisal , 200 x 100 x 150 to wymiary w sam raz , i proponuje kupno boa dusiciela ceny :

mieszance ok 200 zl
czyste constrictor constrictor ok 450 zl

za weze ok 3 miesieczne - ceny orientacyjne
.

pylius.

Fryzjer
04-11-2011, 03:36
Uwielbiam wogole zwierzeta mam 4 psy(doga,wilczura,spaniela,jamnika i 2 koty dachowce)co do weza to mnie zagubiliscie jeden radzi zbozowego drugi boa a ty jeszcze innego to juz sam nie wiem
jakie koszty przykladowe terarium bo nadal takiej odpowiedzi nie uzyskalem

Fryzjer
04-11-2011, 03:37
Aha i kupic gotowe terrarium czy gotowe kupic czy wogole sie nie pytac i dowiedziec sie u sprzedawcy ??

pylius
04-11-2011, 04:00
mlody boa dusiciel , pomysl nad tym , poczytaj opisy , moj numer gg 4809014 chetnie udziele jakis wskazowek .

Wiesław Pyć
05-11-2011, 09:25
a ja ci moge poradzic jeszcze weza chinskiego Elaphe taeniura frisey osiaga do 270cm jest latwy w hodowli , tera okolo 130/90/160 - dl/szer/wys , terra musi byc wysokie bo waz lubi chodzic po drzewach(duzo galezi to standard dla chinskiego!!!) w terra takiej wielkosci mozesz trzymac dwa osobniki. ceny w sklepach sa rozne, ja podam ci cene na jaka sie natknalem, jest to 250zl ale moim zdaniem jest zawyzona(zalezy od hodowcy).takie terra mozesz zlecic w sklepie, zrobic samemu(jesli masz "zdolnosci") albo zamowic u osob ktore takie terraria wykonuja.
jakbys chcial cos jeszcze to pis na gg(2734740) lub mailem kapsel2222@interia.pl
nara!

STIW
05-11-2011, 13:56
Tęż polecałbym ELAPHE TAENIURA (wąż chiński) przybiero dość okazne rozmiary a jest łatwym w hodowli i łagodnym.

42d3e78f26a4b20d412==