PDA

Zobacz pełną wersję : WĄŻ W TERRARIUM A WYJAZD POZA DOM!!!



Tomasz S. "PUMBA"
10-11-2011, 12:10
Zastanawiam sie jak z tym sobie radzicie kiedy gadziatko musi zostac w domu a my musimy kilka dni pozostac poza domem.Dobrze skonstruowane mozna zostawic bez problemu(to ja wiem od dawna).Chodzi mi glownie o swiatlo.CZY MOZNA W SPRZEDAZY KUPIC JAKIES URZADZENIA(zegar)STERUJACY OSWIETLENIEM>JESLI TAK TO ILE KOSZTUJE I GDZIE?Za odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam:0)

snaak
10-11-2011, 13:30
zegar taki istnieje i wydaj mi sie ze kosztuje okolo 80zl ja takiego w domu nie mam tylko na dzialce a w domu jak mnie nie ma to prawie zawsze ktos tam wpadnie to zapali i zgasi a jak nie to zapal jedno swiatlo w pokoju przy ktorym zwierzeta moga spac i cos widza ale sa to sytuacje awaryjne ktore bardzo zadko maja miejsce

STIW
10-11-2011, 14:31
Można kupić takie urządzenie za tanią cenę i jest dobre.Ja kupiłem takie w OBI za niecałe 30 czy 20 zł.juz nie pamiętam dokładnie mam je rok i cały czas dzial bez problemów.

reed
11-11-2011, 02:21
Dokladnie
Ja ostatnio wymienilem moj zegar na elektroniczny, byla promocja w "Auchan" po 23 zl eletkroniczny , taki wkladany do gniazdka .

snaak
11-11-2011, 14:25
wlasnie widzialem dzisiaj najtansze w auchany byly po 10 zl takie zwykle byly tez po 140 takie na caly tydzien pozdroweinia

Zdzisiu
11-11-2011, 14:46
Dla węży światło akurat nie jest najważniejsze<chyba że masz węża trawnego>
Najważniejsze to zapewnić odpowiednią wilgotność i temp.. a cykl naturalny<światło z okna> powinno wystarczyć.
A jakiego masz węża?

pozdrawiam

reed
12-11-2011, 01:53
Chyba sie troszke mylisz Zdzisiu.
Zalezy jaki biotop.
Pozatym swiatlo z okna zawieraz za malo UV , szklo je filtruje.
W zaleznosci od posiadanego weza, polecam swietlowke UV.

reed
12-11-2011, 01:54
Wlasnie taki z tygodniowym cyklem kupilem tak tanio, zaluje ze nie wzielem wiecej :P

STIW
12-11-2011, 03:20
Oj Zdzisiu mało jeszce wiesz i musisz się wiele nauczyć jak twierdzisz ,że akurat wężowi światło nie jest potrzebne.doucz się

Tomasz S. "PUMBA"
12-11-2011, 03:38
mam constrictorka

Zdzisiu
12-11-2011, 03:40
Zdzisiu się nigdy nie myli;-)
Ja mam boasa,a on w warunkach nat. żyje w dżungli,a tam światło ledwo dociera<wypowiadałem się właściwie na jego pszykładzie>
Dlatego napisałem że zależy to od węża.

pozdrawiam

STIW
12-11-2011, 04:19
Zdzisiu się myli wcale nie napisałeś,że zależy to od węża,nie ściemniaj.Czytalem Twój post o wylince ,musisz wiele się nauczyć .Jeszcze nie wiesz jak wylinka przebiega u węża.Życzę powodzenia i pozdrawiam

reed
12-11-2011, 04:28
Dla Constrictora polecam swietlowke RepltiGlo , jezeli nie bedzie jej mial to moze nabawic sie krzywicy, niestety :/
Nie sluchaj Zdzisia , Constrictor tez potrzebuje UV , wprawdzie mniej niz weze np pustynne , ale jednak potrzebuje.
Promienie UV wspomagaja wytwarzanie witaminy D w organizmie wezyka.
To ze ma slonce przefiltrowane przez liscie , to troszke inaczej niz przez przynajmniej 2 warstwy szkla.
Zdisiowi polecam lekture zanim zacznie udzielac tak "fachowych" porad. :/

Trębik
12-11-2011, 07:17
to ciekawe co piszecie.
W wielu miejscach sie dowiedzialem ze dla weza to uv nie jest tak niezbedne jak dla jaszczurek i ze swietlowka nie ma sie co napinac
np www.snakes.pl

Zdzisiu
12-11-2011, 07:25
No dobra może nie napisałem,ale miałem zamiar tylko zapomniałem;-)
Nie słuchaj reed'a UV wcale nie jest potrzebny Boasowi,reed chce Cię narazić na niepotrzebne koszty<może jest producentem UV;-)>.
Boasy mieszkają tak głęboko zaszyte w dżungli że światło prawie zupełnie tam nie dochodzi.
Najważniejsza jest wilgotność i odpowiednia temp,a bez żarcia wąż wytrzyma dość długo.
Podsumowując:wstaw wężowi obszerny pojemnik z wodą i kabel grzewczy i jedż sobie spokojnie na ferie...

Pozdrawiam

STIW
12-11-2011, 07:42
widzisz zdzisiu chciałeś ale zapomniałeś to co wciskasz mi kity.A co do świetlówki UV to faktycznie nie jest tak potrzebna ale zwykłe oświetlenie napewno się przyda dzięki temu wąż będzie mógł wybierać między cieplejszym miejscem w terrarium i zimniejszym.I terrarium się ładniej prezentuje gdy jest ładnie oświetlone.TomaszU S.najlepiej poczytaj sam i się przekonasz ,że oświetlenie to potrzebna rzecz.

Tomasz S. "PUMBA"
12-11-2011, 10:48
Ludzie spokojnie, kazdy z was ma inne przekonania, i ja tego nie neguje.Tez slyszalem o swietlowce reptiglo ale mniejsze z tym.Chodzilo mi tylko o cykl"NOC"i"DZIEN"ale bez oswietlenia przez kilka dni chyba nie zdechnie>Dzieki za odpowiedzi:0)

Zdzisiu
12-11-2011, 11:58
Oczywiścire ,że NORMALNE oświetlenie jest potrzebne Ale pytanie było czy wąż bez niego przez jakiś czas wytrzyma.I z własnego doświadczenia wiem ,że Boas będzie w równie dobrej formie, jeśli pozostawimy go przez jakiś czas bez oświetlenia.

pozdrow

STIW
12-11-2011, 12:08
nie zdzisiu ,pytanie było o urządzenie anie o to czy może zostać na kilka dni bez światła ,zresztą tomasz napisał jeszce raz o co chodziło a my się cały czas kłócimy.ok Ty masz bez światła a ja mam światło.

Salem
11-03-2012, 06:22
A co z wilgotnością? Wydaje mi się, że regulacja oświetlenia to pryszcz w porównaniu z zapenieniem odpowiedniej wilgotności. Wyjeżdżając na kilka dni programujemy zegar i po kłopocie, a jak regulować wilgotność?

42d3e78f26a4b20d412==