PDA

Zobacz pełną wersję : podziemny wąż



miki
15-11-2011, 09:38
Witam
Od 22 godzin mam węża smugowego, w terrarium temperatura w zaleznosci od miejsca waha sie od 20-32 stopni, wilgotnosc ok. 60%.
Wąż od chwili wejscia do terrarium przebywa caly czas zakopany pod ziemią (torf z kostką kokosową) i jeszcze ani na chwile z niej nie wyszedl. 2 razy wygrzebałem go i wziąłem na chwile na ręce, potem po wpuszczeniu uciekal w róg terra (chowal sie za przeszkodą) i po chwili uciekal pod ziemię. Sądze, ze jeszcze jest nie przyzwyczajony do terrarium i wystraszony, aczkolwiek na rekach byl dosc spokojny, ani razu nei probowal kąsać.Czy ktoś spotkał sie moze z takim zachowaniem węża, czym to moze byc spowodowane i jesli to tylko wynik zamieszkania w nowym miejscu to ile moze trwac takie zachowanie.
Z góry dziekuje za wszelka pomoc.
Pozdrawiam!

palcelizac
15-11-2011, 11:14
Odpowiedz jest tylko jedna : Sprzedawca wcisnal Panu dzdzownice.
Pozdrawiam mikiego i wszystkich terrarystow!
Niech moc bedzie z nami.

doro
15-11-2011, 12:31
ujmij tego torfu ja mialem to samo ze swoja zbozowka i podzialalo kreci sie po terrarium wieczorkiem jak najeta:)

miki
15-11-2011, 14:08
Dzieki za rade, tak zrobie.Teraz go wzialem na rece troche i potem po wpuszczeniu wreszcie zaczal zwiedzac terrarium.Mozesz mi jeszcze powiedziec czy znasz jakis patent na zabezpieczenie zarowki, czy slyszales aby waz sie o nia poparzyl, bo wydaje mi sie ze gdy sie do niej zblizy to raczej poczuje zbyt wysoka temperature i sie wycofa, no ale wiadomo strzezonego... tak wiec myslalem o opleceniu jej jakas drobną siateczką ktora by nie pozwalala na zetkniecie sie z nia weza, tylko probowalem sie rozgladac za czyms takim i nie bardzo moge znalezc, moze znasz jakis "materiał" z ktorego mozna by uzyskac taka siatke?
I czy do basenika i do zraszania nadaje sie przegotowana woda (ochłodzona oczywiscie) ?
Wybacz moze nieco infantylne i ignoranckie pytania ale jak napisalem jestem poczatkujacym i w zwiazku z tym powstaje wiele dylematow nawet w - z pozoru - jasnych sprawach.

Pozdrawiam

doro
15-11-2011, 15:17
vco do wody to jest taka najlepsza.wiadomo kazdy sie musi dowiuedziec lepiej zeby sie pytal glupich rzeczy niz mam na tym cierpiec zwierzaczek:) co do zabezpieczenia zarowki wystarczy jakas oprawka ja niestosuje niczego jak wiekszosc ludzi:)

noradarling
16-11-2011, 04:54
Ja mialem tak z boa. Też się zakopywal tyle że w trociny.

Podnioslem mu temp. w terrarium i zmienilem podloże i już się nie zakopuje -bo i nie ma gdzie:-)

Siedzi albo na konarach albo w basenie.

42d3e78f26a4b20d412==