PDA

Zobacz pełną wersję : towarzystwo dla ponczosznika



izdebo
22-11-2011, 14:23
Witam

Wiek ktos moze jakie gatunki wezy , gekonow , agam mozna trzymac w jednym terrarium z ponczosznikiem.

Z gory dzieki za informacje.

Pozdrofka

dr Robert
23-11-2011, 06:34
Na pewno nie żadne jaszczurki. A z węży chyba najlepiej kilka osobników tego samego gatunku. Będą z tego może dzieci i terrarium nie wygląda jak w objazdowym zoo (jeden żółw, jeden wąż, jedna papuga, jedna małpa...). Z innych gatunków węży wchodzą w grę inne gatunki pończoszników, ewentualnie północnoamerykańskie węże z rodzaju Nerodia lub europejskie zaskrońce (zaskroniec rybołów Natrix tesselata lub zaskroniec żmijowy Natrix maura) - czyli węże płazo- i rybożerne bo te mają podobne trochę środowisko życia do pończoszników i pochodzą z tej samej strefy klimatycznej i ten sam pokarm.

tomek m
23-11-2011, 10:20
a co myślisz o węzy trawnym + pończosznik??

izdebo
23-11-2011, 11:11
o tym wlasnie myslalem ale trawny wymaga troche innego srodowiska

Cahir
24-11-2011, 18:43
Trawny nie bardzo, ale inne (lub ten sam) gatunki pończoszników jak najbardziej, zaskrońce to węże o innych gabarytach, za duże jako towarzystwo dla pończochów.

Cahir

dr Robert
30-11-2011, 04:00
No..., Natrix maura na pewno nie jest za duży. Wiele gatunków pończoszników przerasta go rozmiarami. Poza tym nie wiemy do jakiego pończosznika potrzebne jest to towarzystwo. Wszak to prawie 30 gatunków, a Thamnophis gigas może mieć ponad 1,5 m czyli więcej niż nasz zaskroniec !

Cahir
13-12-2011, 09:47
Dokonałem pewnego uproszczenia i założyłem, że dla gatunku ...sklepowego. Więc ilość możliwości znacznie się zawęża. Poza tym przy tej samej długości co zaskrońce pończoszniki to dalej sznurówki - i to miałem na myśli pisząc o gabarytach.

Pozdrowienia
Cahir

42d3e78f26a4b20d412==