PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium+Boa



Fryzjer
25-11-2011, 09:27
Kupilem boa (okolo 50cm)
wczoraj i mu urzodzilem tera.
Mam terrarium 90x50x60 na podlodze torf kokosowy a pod nim 2 kable grzewcze 25 watt, po srodku jest polka dla niego,na samej gorze zamontowana jakas lampka specjalna z uv 100 watt i temperatura jest na koncu tera 24 a przy lampce okolo 28,co zrobic zeby lepiej ograc tera bo naprawde nie wiem.Hmm jaki kwitek mu dac,co mu dolozyc czy jakis kamien ale czy go anjpierw wypazyc czy cos.Aha i kiedy mam poznac ze bedzie mu sie chcialo jejsc.

Krzysztof.W
25-11-2011, 16:46
Poczytaj "OPISY GATUNKÓW" ,tam znajdziesz opis chodowli boa,i znajdziesz połowe odpowiedzi na swoje pytania .


"Napoczątku zawsze najtrudniej"

cześć

Luka
27-11-2011, 02:30
czesc
podobne warunki miałem, jak sam kupowalem swojego boaska. po czasie zrezygnowalem z używania kabli grzejnych i zastosowalem zarówkę reptiglo jako źródło cie pła i światła zarazem. O wiele lepiej się sprawdza: źródło ciepła pochodzi z góry tak jak w naturze.
Jeśli z jakiś względów zależy ci na kablu grzejnym to radzę położyć np. szkło pomiędzy kabel a torf (aby wąż lub "pokarm" nie miał do tego dostępu).
Piszesz, że masz 100w żarówkę, więc trochę dziwi mnie, że masz taką niskątemperaturę, ale możliwe, że w pokoju masz dość niską (pojęcie subiektywne:)) temperaturę.
Jeśli chodzi o kamień, to już bardziej kwestia dekoracji. Ja mam duży piaskowiec, który doskonale sięsprawdza przy wylince (jest dość chropowaty i wąż się o niego osciera), pamiętaj jednak o wyparzeniu, aby nie przynieść jakiegoś świństwa. To samo tyczy się wszystkich elementów wystroju. w załączniku moje terra.
Aha na zdjęciu widać kamienie, ale usunąłem je bardzo szybko, raczej nie najlepsze podłoże, bo długo się ogrzewa i nie trzyma wilgoci.
powodzenia

Fryzjer
27-11-2011, 18:31
A skad masz taki ladny kamien , tez taki chcem ;],tak mysle co mojemu boa jeszcze wsadzic do tera.

42d3e78f26a4b20d412==