PDA

Zobacz pełną wersję : Kupa



VooDoo
05-12-2011, 16:05
Witam.
Moj waz od 3 tygodni nie wyproznil sie...
Czy powinienem sie juz niepokoic ? Zawsze robil to regularnie...
Moze pytanie glupie ale nigdy niemialem takiej sytuacji ;)
A ha po czym poznac ze waz ma zatwardzenie ?


Pozdr.
VooDoo

Sir_bonzo
05-12-2011, 21:25
A kiedy i co jadl? Był zimowany? Jaki masz gatunek i jakiej wielkości? Większość moich wypróżnia się po ok 2-3 dniach,ale bywa czasami,ze wąż (szczegolnie po zimowaniu) wypróżnia sie kilka miesięcy później.

Krzysztof.W
06-12-2011, 03:14
Zatwardzenie można poznać po zachowaniu gada. Wąż prubuje oddać kał,napręża się dochodzi do wynicowania odbytu, ale nie może sie wypruznić, jesli tak jest to trzeba iść do weterynarza po porade.Może być konieczna lewatywa, albo masarz relaksujacy dla gada wzdłuz ciała aż do odbytu. Można także stosować kompiel w wannie z masażem,dać wody do picia jesli jej nie ma, ja czasami daje wode w szklance , poprostu tak nauczyłem gada, podstawiam szklankę pod pyszczek weża jeśli chce pić to pije sobie prosto ze szklanki.
Owszem sam basenik z wodą jest zawsze w terrarium.

Powodzenia

cześć@_@

VooDoo
06-12-2011, 03:37
Ostatni raz jadl wczoraj ale od czasu ostatniej kupy zjadl jeszcze 2 myszy. Jest to Puton Krolewski.Co do wielkosci to ma mniejwiecej z 60 cm. Wczesniej wyproznial sie co 5 dni (statni raz 28 grudnia).

Pozdr.
VooDoo

pppppp
12-12-2011, 03:00
zrób mu półgodzinną kąpiel w wannie w temp ok 32-35C, powinno pomóc; ale czas trawienia zależy od temp w terrarium jeżeli się zmieniła na mniejszą to okres się wydłuży. Jak kompiel nie pomoże udaj się do lekarza

VooDoo
13-12-2011, 16:04
Bylem u weterynarza i on mi powiedzial , ze jezeli jeszcze nic niewydalil to znaczy ze ja dobrze trawi i moge sie dopiero bac po 1,5 miesiaca.
Czy mial racje bo niewiem czy to co powiedzial jest do konca prawda...

Pozdr.
VooDoo

VooDoo
14-12-2011, 04:54
A ha powiedzial rowniez ze moge posmarowac mysz olejem to to podziala jak srodek przeczyszczajacy.

Pozdr.
VooDoo

42d3e78f26a4b20d412==