PDA

Zobacz pełną wersję : SZLAG MNIE TRAFIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Tomasz S. "PUMBA"
05-12-2011, 23:39
Borykam sie z $$#$#%#$ problemem.Chodzi o male czarne robaczki(jakby pajaczki)chodzace w terrarium.Zmienilem podloze z torfu na tak bardzo polecany TORF KOKOSOWY.I NIC.One znowu sa mimo ze myje weza specjalnym srodkiem i spryskuje terrarium.CZY one szkadza wezowi.Za odpowiedzi dziekuje:0)

Sir_bonzo
06-12-2011, 00:25
Kup sobie płytke owadobujczą GLOBOL, złam ją na pół i powieś w terrarium, albo kup sobie w aptece środek gza bydlęcego, dolej go do wody i wypukaj w nim worek płucienny do transportu węży i włóż do niego boa na 2 dni. Jak wyciągniesz boa to w worku powinno być aż czarno od roztoczy.Można taki zabieg powturzyć po miesiącu.

Evoker
06-12-2011, 01:15
Zdecydowanie polecam Ci płytkę GLOBOL! Umieścić w foliowym woreczku z dużą ilością otworów /całą lub pół w zależności od wielkości terra - ja na 250l dałem całą/, najlepiej ją powieś pod 'sufitem terra' wyciągnij wodę, nie spryskuj terra i trzymaj tak 24h potem 24 przerwy i powtórka. Nie wkładaj wody przez min 3 dni od końca kuracji.
Powtórz proces po około 7-10 dniach. Najlepiej nie karm w tym czasie, całoś wyposażenia umyj we wrzątku a to co mozna do piekarnika 180-200 stopni przez 30-60min. Powinieneś wymienic też podłoże, ja zrezygnowałem ztorfu na zwykłe trociny i jest OK! Możesz na przykład potrzymaćkilka tygodni na papierze czy właśnie trocinach.
Powodzenia
W

Krzysztof.W
06-12-2011, 03:03
Tak oni mówią prawde, jeśli jesteś zdesperowny przez te pasożyty , to możesz puste terra popsikać sprajem od insektów a potem wszystko umyć wodą z denaturatem i mydłem. Samego weża możesz włożyć też do pojemnika z wodą żeby wytopić roztocza na kilka godzin.Terrarium pożądnie wymyj, a jako podłoze zastosuj wiórki, papier itp. dopuki doputy nie bedzie juz roztoczy.

Powodzenia

Cześć@_@

Zdzisiu
06-12-2011, 09:57
I pospiesz się bo go zjedzą!!!

pozdrow

ademar
07-12-2011, 06:37
przeciez to moga byc mlode swierszcze, po co ta panika, trzeba najpierw sprawdzic co to jest......


POZDRAWIAM ADEMAR

Tomasz S. "PUMBA"
12-12-2011, 10:14
chyba wiem jak wygladaja swierszcze.to sa male robaczki czarne.zachowuja sie jak kleszcze.dupa do gory i chyba poja krew,ale sa za miekkie. NARA:)

Oczy drobiu
13-12-2011, 03:33
Zastanawiam sie czemu jak ktos napisze o malych robaczkach to od razu pojawiaja sie glosy ze to roztocza? Ja w swoim terra mialem male robaczki i byly to kleszcze.

Pozdrawiam

Evoker
13-12-2011, 04:31
cyt. "male czarne robaczki (jakby pajaczki) chodzace w terrarium."
Na 99% to roztocza, kleszcze raczej mało spacerują jak coś to już doją ile wlezie.

ferdas
13-12-2011, 06:15
na 100%roztocza!!! Pozdrawiam

Oczy drobiu
13-12-2011, 07:45
Moje pily az huczalo, a jak zgniotlem jakiegos to zostawala tylko czerwona plama. To jest chyba cytat z Cyryla jesli sie nie myle, tam rozniez pisze ze roztocza wystepuja jak jest mala wilgoc i jest slabo ogrzewane terra. U mnie takich warunkow nie bylo. Aha napisales na 99% roztocza;)) Ja ze swoimi "pajaczkami" uporalem sie bardzo szybko. Wyczyscilem terra a weza wstawilem na tydzien do akwarium z woda (grzalka akwarystyczna +termoregulator) i po bolu.

Pozdrawiam

viru$
25-12-2011, 09:45
gdzie można dostać taką płytke owadobujczą " GLOBAL " ? bo moja zbożowka też ma roztocza !!

42d3e78f26a4b20d412==