PDA

Zobacz pełną wersję : Charakterystyka węży



alpacino
07-12-2011, 11:02
Witam!
Od czterech miesięcy jestem posiadaczem Boa Constrictora. Wąż tak mi przypadł do gustu ,że chciałbym sobie kupić drugiego. Do chodowli podchodzę poważnie, tzn. nie jest to jakaś chwilowa fascynacja. Mam w związku z tym jedno pytanie : czy hodowla pytona tygrysiego różni się w zasadniczy sposób od constrictora? Mam na myśli to czy jest to wąż bardziej śmiały (odważny ) jeśli rtak to można ująć, ponieważ mój Constrictor jest bardzo nieśmiały - cały czas siedzi w kryjówce, a jako drugiego węża chciałbym kupić osobnika bardziej "kontaktowego". Wiem oczywiscie ze gady to nie psy itp. ale w miarę możliwości....

Wiesław Pyć
07-12-2011, 11:12
witam
nie chce prawic kazania ale Python Morulus jest duzym wezem i nie nadaje sie dla poczatkujacych. Waz ten potrzebuje tez duzego terrarium, wiec chyba lepiej bedzie jesli kupisz sobie innego weza:))

Leny
07-12-2011, 11:15
To zależy również od osobnika. Trafiają się zarówno wśród Boa osobniki śmiałe i nie śmiałe. Z tego co mi wiadomo Pyton tygrysi jest wężem bardziej śmiałym ;)

Pozdrawiam
Leny

doro
07-12-2011, 13:17
akle trzeba sie liczyc nietylko z tym je puton tygrysi wymaga sporej przesztrzeni a dwa ze zagraza zyciu czlowika ze wzgledu na swoje rozmary fajny jest jak ma 3 m ale potem bedzioe jeszcze sporo wiekszy:) a co do constrictorkow to fakt ze jedne sa bardziej kontaktowe moj bardzo lubi przebywac na rekach a znajomy ma z tego samego miotu i jest bardzo agresywny:)to zalerzy od osobnika

alpacino
07-12-2011, 14:20
No z tym ,że Pytony tygrysie osiągają tak duże rozmiary na wolności a t terrarium chyba rzadko przekraczają 3-3,5 m. Nieprawdaż???

Wiciu
07-12-2011, 15:19
dorastaja dorastaja bywaja osobniki ponad 6 metrów tylko ze maja juz sporo latek i co wtedy z takim kolosem zrobic?? poza tym boa constrictorów nie najeży trzymac wspólnie z Pytonami tygrysimi czy sklanym bądź siatkowym. za duże dysproporcje wielkosci temperamentu i jeszcze paru czynników.
pozdrawiam
Wiciu

SNAKES
08-12-2011, 04:18
Pytony tygrysie mogą dorastać do takich rozmiarów również w terrariach.
Zerknij sobie na zdjęcie:
http://www.snakes.pl/caresheets/pictures/large_bivittatus.jpg
Pochodzi ono z magazynu "Life" - tak duże potrafią być węże w domowych hodowlach;-)

To oczywiście nie oznacza że każdy pyton tygrysi będzie tak duży - widziałem wielokrotnie większe boa dusiciele niż dorosłe pytony w tych samych hodowlach. Ale TRZEBA się liczyć z tym że takie zwierze może potrzebować kilka metrów kwadratowych powierzchni życiowej;-)

Pozdrawiam

alpacino
08-12-2011, 04:19
Dzieki za opinie.

DJP
08-12-2011, 05:34
Przedewszystkim jest to wąż kilka razy większy który bez trudu może cie uszkodzić a nawet zabić!!

Budzik
08-12-2011, 05:52
Może Ciebie zjeść na śniadanie uważaj, jak któregoś pieknego dnia obudzisz się w jego brzuchu.

Budzik
08-12-2011, 05:53
SNAKES skąd Ty wziąłeś to zdjęcie, nie oszukuj ludzi to jest mutant z filmu SF.

DJP
08-12-2011, 06:44
To MOŻE być prawdziwe zdjęcie. Zdażają sie takie mutany i nie koniecznie w filmach SF.

42d3e78f26a4b20d412==