PDA

Zobacz pełną wersję : Co się dzieje?



Paweł Cieślicki
13-12-2011, 10:39
Cze.
Mam problem z boaskiem (constrictorem).Zrobiłem terra i na drugi dzień dałem myszkę. Boa nie chciał jeść przez pół dnia a ja i tak dawałem aż w końcu jak mysz na niego nadepła to ją zjadł. Teraz od 3 dni siedzi za konarem i wogule się nie rusza. Mam dobre terra i dużo gałęzi i konarów do wspinania czemu on po nich nie chodzi ? Wyjmuje go co dzień i zauważyłem że jeszcze ma tą mysz w bżuchu.Czy to oznacza śmierć?:(
:( :( :( :( :( :( :( :(

Wiesław Pyć
13-12-2011, 11:18
Witam.
Jesli terra jest nowe to on sie do niego przyzwyczaja. Nie oczekuj ze boa strawi w ciagu 3 dni mysz. Nie wyjmuj go z terrarium, daj mu odpoczac. Smierci to nie oznacza, ale jesli waz bedzie mial problemy w wydaleniem strawionego pokarmu natychmiast udaj sie do speca od gadow. Takie oznaki (trudnosci z wydalaniem) moga oznaczac zatwardzenie i stan zapalny jelit, co doprowadzi do smierci weza, jesli sie nie udasz do weterynarza.
pozdrowienia.

Paweł Cieślicki
13-12-2011, 12:11
ale on będzie miał wylinkę a nawet on nie wychodzi się ocierać ani do wody!

HEWAK
13-12-2011, 15:19
zostaw tego boaska w spokoju , nie wyszukuj problemów z niczego tylko poczytaj uważnie o zachowaniu węży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Żenada

STIW
13-12-2011, 15:42
Racja żenada ale to chyba jeszce dziecko dlatego mu sie wybacza i trzeba mu poradzić bo zamęczy zwierzaka.

pppppp
14-12-2011, 02:19
spokojnie, bez paniki !!!! jak je to dobrze to objaw zdrowia a nie choroby,
proces wylinki trwa kilka dni a wąż ociera się na końcu tylko ją zrzucająć, wcześniej leży spokojnie, a mysz zjadł jak na niego nadepneła bo pewnie wcześniej jej nie widział (zmętnienie oczu);
a szybkość trawienia zależy od temp.
może boas gdzie leży ma tam cieplej i dlatego tam przebywa?,
I jeszcze jedno: młody boas powinien dostać jednorazowo tyle myszy ile da radę zjeść a nie np co tydzień jedną TO ZA MAŁO!!!, są to węże szybko rosnące i bardzo żarłoczne!!! moje jak były małe potrafiły zjeść po 4-5 szt przy jednym karmieniu
A co do aktywności pisałem ci że są to zwierzęta które wolą noc a w dzień leżą spokojnie trawiąc

42d3e78f26a4b20d412==