PDA

Zobacz pełną wersję : łączenie albinosów ze zwykłymi osobnikami



Tribel
18-12-2011, 13:19
czy mozna laczyc albinosa + zwykla odmiana np. wezy zbożowych, boa dus. czy pyt. tygrysich ?

dr Robert
18-12-2011, 13:32
Albinos to ten sam gatunek węża, tylko, że z defektem genetycznym związanym z barwą. Nie ma więć przeszkód aby łączyć je z formami dzikimi. Natomiast wielu hodowców utrzymuje linię albinotyczą, aby uzyskać potomstwo również albionotyczne, co podobno przynosi satysfakcję i większe pieniądze bo formy barwne są droższe. Oczywiście można selekcjonować węże pod kątem barwy. To jest sprawa indywidualnego wyboru (ja akurat nie przepadam za takimi wyselekcjonowanymi formami). Tak, że reasumują, nie ma przeszkód aby trzymać razem różne formy barwne.

Tribel
18-12-2011, 13:51
aha, a czy z takiego polaczenia wykluja sie rownierz osobniki albinotycznne ?

pylius
18-12-2011, 15:40
z polaczenia takiego bedziesz miec heterozygoty - jesli polaczysz odmiane albino z nominalna , ja przepadam ogromnie za albinosami i mam 2 rozne odmiany albino zbozowek i nominalne , bedze prowadzic czysta linie genetyczna ale polacze 2 odmiany albino w celu uzyskania nowych wariacji kolorowych , z tego tez beda heterozygoty 2 cech . Nie warto laczyc odmian albino z nominalna - mija sie to z celem , jesli znasz podstawy genetyki to zobacz jakie wychodza genotypy w takim polaczeniu .ABINOZM NIE JEST SPREZONY Z PLCIĄ I JEST CECHA RECESYWNĄ- to taka podpowiedz gdybys chcial zrobic zadanie z genetyki.

pozdro
pylius

Tribel
20-12-2011, 15:06
wszystko pieknie, ale napisz poprostu czy z takiego polaczenia (albino+zwykly) wyjda albino, zwykle, czy troche tych i troche tych ?

dr Robert
22-12-2011, 09:10
Nie ma lekko Tribel, miałeś biologię w szkole ? To najprostsza krzyżówka genetyczna. Najważniejsze podpowiedział Ci już Pylius. dziedziczy się prosto zgodnie z prawami Mendla. Poszperaj w książkach i w głowie. Można to łatwo przewidzieć w jakich proporcjach będzie potomstwo.

Atrax Robustus :-)
22-12-2011, 12:55
Racja, pylius napisal juz wszystko i zrobil to naprawde bardzo jasno!
Moim skromnym zdaniem, tu nawet zbytnio genetyki nie trzeba znac, zeby to zrozumiec ;)
Ale i tak poczytaj sobie troche o krzyzowkach i Mendlu. Mozesz dojsc wtedy sam do niezlych wnioskow.

42d3e78f26a4b20d412==