PDA

Zobacz pełną wersję : do Snakes i innych - boa dusiciel czy udusi czlowieka !?



Tribel
23-12-2011, 11:36
na stronie "Snakes" przeczytalem "Boa constrictor czy Python molurus potrafią udusić dorosłego człowieka" mysle ze w przypadku tego pierwszego jest to durza przesada.

Krzysztof.W
23-12-2011, 12:26
Czasami zdażają się duże osobniki Boa, maja ciało w najgrupszym miejscu prawie grubości ludzkiego uda.
Właśnie takiego dużego boa widziałem w Zoo Wrocław, ten wąż jest razem z Pytonami siatkowymi, jest naprawde duży tylko nie tak duży jak siatkowe pytony. Trudno mi powiedzieć czy mókłby taki boa udusić człowieka dorosłego, chyba że człowieka jakiegoś cherlawego , albo dziecko.

Snakes powinien na twoje pytanie opdowiedzieć bardziej fachowo.


Cześć@_@

Tribel
23-12-2011, 13:38
nie ma tu niczego do tumacznie, takie wypadki w hodowli jeszcze sie nie zdazyly !!!
pisze oczywiscie o przecietnych i DOROSLYCH (tak jak w tekscie) ludziach

Moby_
24-12-2011, 00:54
na discovery mowiono ze boa dusiciel zjadl male dziecko (dzidziusia czy bobaska jak kto woli :) i wiem co ogladalem !!!

Wiesław Pyć
24-12-2011, 06:01
Trible boa dusiciel potrafi udusic doroslego czlowieka, tylko ze go nie zje!!!!!!!!!!!!!!

pylius
24-12-2011, 06:20
to fakt , spokojnie zabije czlowieka .

Sir_bonzo
24-12-2011, 11:39
Dysponują one niewyobrazalną silą i z calą pewnością mogę powiedzieć,że potrafi...

SNAKES
24-12-2011, 11:44
Cześć,

nie chodzi tutaj o to, czy boa dusiciel zje człowieka - myślę że jest to dość oczywiste.
Chodzi jednakże o to, że oba te gatunki (niejednokrotnie widziałem blisko cztero-metrowego boa) po prostu mają wystarczająco dużo siły, żeby tego dokonać. Dlatego - zgodnie z tym co napisałem, potrafią.
A czy takie przypadki się zdarzały - to już inna sprawa.
Oczywiście w większości przypadków pyton tygrysi (zwykle samica) jest większy niż dorosły boa dusiciel, jednakże oba te węże dysponują tak dużą siłą że nie można ich lekceważyć.

Pozdrawiam

CURTUS
24-12-2011, 12:21
B.constrictor przeważnie nie przekracza(u nas w kraju-"skundlone")250/270cm - w przypadku takich "karłów" nie ma ryzyka dła dorosłego
mężczyzny - ich masa nie przekracza z reguły 20kg.
"Czysty" B.c.occidentalis potrafi osiągnąć nawet ponad 4,5m - w jego przypadku taka obawa byłaby już uzasadniona - szczegulnie gdyby trafiło na "laika" lub bardzo pechowego gadziarza(mikra postura , zaskoczenie w nietypowej sytuacji).
Natomiast w przypadku P.m.bivitatus takie przypadki były już notowane(wraz z pożarciem) co nie dziwi (no... może poza "optymistami" chcącymi trzymać te węże w M3) gdyż dorosła samica potrafi mierzyć ponad 7m i ważyć około 100kg.
Swoją drogą SNAKES - gdzieś Ty widział takie "potwory"???w Polsce???

Kuk
24-12-2011, 13:22
ale bajki ale bajki boa ma max 5,0 metra na dodatek na wolności po 20 latach

CURTUS
24-12-2011, 13:30
KUK - naucz się czytać uważnie zanim będziesz komentował

SNAKES
25-12-2011, 03:55
Cześć,

w Polsce niestety (może na szczęście) nie widziałem tak dużych boa;)
Ale również 2,5-3 metrowy boa ma wystarczającą siłę, żeby udusić człowieka.

Oczywiście - aby to mogło nastąpić, muszą zajść odpowiednie okoliczności, co zwykle jest dość trudne (albo inacze - łatwe do uniknięcia), jednakże taka możliwość pozostaje.

Pozdrawiam

antrax
26-12-2011, 02:38
czy mozesz powiedziec co to za okolicznosci ??????
i czego nalezy sie wystrzegac w kontancie z doroslym Boa czy innym duzym wezem. dzieki

SNAKES
26-12-2011, 03:31
Cześć,

są dwa, najczęstsze błędy:
1. błędy przy karmieniu, na przykład nie umyte ręce, cały czas "pachnące" myszą lub szczurem
również zapach szczura który akurat jest przechowywany w tym samym pokoju
2. błędy przy obsłudze - na przykład zakładanie i owijanie sobnie dorosłego boa dookoła szyi. Nie zawsze musi to oznaczać uduszenie, ale jeśli wąż się mocniej wystraszy, może próbować zacieśnić uścisk żeby poczuć się pewniej, etc.

Oczywiście nie zawsze w takiej sytuacji wąż Cię zaatakuje - jednakże są to najczęściej powodowane przez opiekunów sytuacje, w których czasem dochodzi do ataku.

Pozdrawiam

sauron
26-12-2011, 09:23
Uważam,że boas nie potrafi udusic czlowieka[nawet dziecko] bo jest lagodny].

SNAKES
27-12-2011, 01:30
I tutaj go nie doceniasz;)
Nawet najłagodniejszy wąż, który jest chowany w niewoli od samego początku, potrafi zaatakować. To jest dzikie zwierze i NIGDY nie masz 100% pewności że Cię nie zaatakuje.

Pozdrawiam

pppppp
27-12-2011, 02:18
dorosły Boa nawet jak piszecie ma "tylko" 3m potrafi z łatwością udusić człowieka, mój znajomy ma właśnie 3m samicę, która waży prawie
30 kg!!! i jest ogromnie silna; (teraz wąż jest na diecie, nie jadł od 4
miesięcy i jest agresywna, chociaż wychowywana od małego i urodzona w niewoli - to do ciebie Sauron), do jego przenoszenia czy obsługi poptrzeba dwóch osób, a jak chcecie zobaczyć większe niż 3m boa dusiciele to zapraszam do ZOO Wrocław, jest tam kilka pieknych okazów.
Poza tym są to gady i gadanie że są łagodne i nigdy nie zaatakuja jest bez sensu, zawsze trzeba się liczyć z taką możliwością, tak wiem wasz szliczny 2m pupil nigdy tego nie zrobi bo jest bardzo łagodny i lubi leżeć na rękach, mój pewnie też (mam dwa doasy, jeden prawie 2,5m a ma dopiero cztery lata) ale tego nie wolno wykluczać.

DJP
30-12-2011, 03:42
Nawet pies wychowywany od szczeniaka może ugryźć właściciela a tym bardzej wąż.

42d3e78f26a4b20d412==