PDA

Zobacz pełną wersję : temperatura w gorące dni



miki_metal
04-07-2013, 17:01
Czy możliwe, abym w terrarium mógł utrzymać temperaturę 24-26°C kiedy u mnie w domu panuje 27°C? W takie dni w terrarium bez ogrzewania mam temperature 30°C przy otwartym oknie w pokoju. Wentylacji nie mam jak zwiększyć, bo nawet jak podniosę całą górną pokrywę to temperatura spada o jakiś 1°C. Czy nie zaszkodzi regiusowi jeśli przez jakiś czas będzie miał taką samą temperaturę w całym terrarium (koło 29°C - przy wyłączonej lampie). Czy możnaby zastosować jakieś wentylatorki albo coś w tym stylu?

DUCH
04-07-2013, 17:28
W ogóle rozwiązań jest troche, ale racej nic taniego. Można mu zamontować wiatraczek, jakąś mini klimatyzacje, ale takie urządzenia swoje kosztują. Tanim rozwiązaniem będzie dać mu drugą miskę z lodowatą wodą i wymieniać codziennie- nie będzie chyba z niej kożystał- która troche obniży temperature, lub kupić "baterie" do zamrażalnika. To plastikowe fiolki z jakąś cieczą w środku, najczęściej wody z dodatkami i codziennie mu jedną dać, a drugą mrozić i na zmiane. W tedy temperatury powietrza i fiolek, bądż wody wyrównają się po jakimś czasie dzięki czemu troche pupila ochłodzisz, ale jest to pracochłonne i nie zbyt profesjonalne. Żeby go nie grzać żarówką można zastosować coś takiego jak "zimne światło" chodzi o to, że świeci, a nie grzeje, tyle, że to jest wykorzystywane np. w chrurgi i jest drogie, a lepiej, żeby mial naturalne słoneczne ogrzewanie, tzn... z żarówki.

miki_metal
04-07-2013, 17:50
Ja mam w pokoju bardzo jasno, i w upalne dni mogę spokojnie zrezygnoważ z oświetlenia.

Arnie
05-07-2013, 05:31
no to musial bys kupic np taka lodowke http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29797477 i do niej zasilacz wdobyc caly uklad chlodzacy i wmontowac go w np sufit terrarium do tego termostat ustawiony na chlodzenie i to tyle
tylko ze ta lodowka ma mala moc take chlodzenie mozna samemu zbudowac potrzeba ogniow peltiera http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29935164 i na strone goraca polecam radiator z wentylatorkiem od Pentium4 prescott, a na zimna jakis zwykly radiator.jak chcecie moge napisac dokladnie co i jak

dr Robert
05-07-2013, 05:40
Pytonowi nie zaszkodzi 30 stopni w całym terra przez kilka tygodni w roku. Natomiast lód, zimna woda czy wkłady do zamrażarki grożą przeziębieniem zwierzaka. Musiałyby być odizolowane od niego, ale zupełnie nie ma potrzeby ich stosowania. A wentylacja niezależnie od temperatury powinna być dobra ! Te w terrariach kupowanych w sklepach są zdecydowanie mają zbyt małe powierzchnie !

stary
05-07-2013, 05:48
Nic mu nie będzie na wolności też mają nieraz przez cały czas nie 30 stopni ale i 40 i więcej a więc nic mu nie będzie jeśli się zrobi za gorąca to se znajdzie miejsce w cieniu albo koło wentylacji lub pod torfem papa

POZDRAWIAM

dr Robert
05-07-2013, 06:29
30 stopni okresowo nie ma co się przejmować, ale przesadzać nie warto. Pytony królewskie nie są z Sahary więc 40 stopni to tam zbyt czesto nie ma :). Zresztą nawet gatunki z najgorętszych miejsc na Ziemi nie siedzą w czasie takiej temperatury na wierzchu, ale ukrywają się w miejsca gdzie jest sporo chłodniej. Niestety w terrarium takich miejsc nie ma. Przesadzać więc nie należy.

miki_metal
05-07-2013, 07:54
Teraz mogę już chiba spokojnie kupić regiusa.... Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam

Jarek Zajączkowski
05-07-2013, 09:14
Występowanie
Afryka Zachodnia i Środkowa (Sierra Leone, Sudan, Benin, Togo, Ghana i Senegal).


Biotop
Środowisko suche, sawanny, stepy, suche lasy i pastwiska. Często ukrywa się w zaroślach wypłoszony ze swej kryjówki przez różne zwierzęta, lub gdy kryjówka ulegnie zniszczeniu od kopyt antylop lub innych zwierząt. Często jest spotykany (głównie wieczorami) w pobliżu cieków i zbiorników wodnych.


Temperatura
W ciągu dnia ogrzewamy terrarium na poziomie 26-28°C, miejscowo do 32°C. Nocą temperatura może opadać o 3-5°C. By ogrzać terrarium używamy promienników lub kabli, płytek grzewczych głęboko wkopanych w podłoże, by nie poparzyły węża.


Wilgotność
Powinniśmy ją utrzymywać na poziomie około 60%. Tylko nocą może nie znacznie rosnąć do poziomu 70% i wtedy to delikatnie zraszamy terrarium letnią odstaną wodą.

źródło:http://www.terrarium.com.pl/pytonkrolewski.php.

Warto poczytać...

DEXiu
05-07-2013, 09:43
No nieeeee. Ten wątek mnie rozwalił po tym jak miki_metal stwierdził ze może sobie kupić regiusa. Sory za porównanie ale to troszkę przypominało jakiś dowcip albo groteskową historyjkę typu "Spotyka się dwóch znajomych i jeden pyta drugiego: "Czy zażywanie witaminy C w dużych ilościach jest szkodliwe?" na co ten drugi odpowiada "Raczej nie powinno ci zaszkodzić" "Acha to idę do apteki kupić kilka paczek". Nie no jeszcze raz sory za powrównanie ale chciałem przez to się delikatnie zapytać: jeśli u ciebie w domu jest za gorąco to nie możesz poczekać z zakupem kilka(naście)dni aż się ochłodzi?

miki_metal
05-07-2013, 10:34
Sorry, z tego co słyszałem już na dniach ma się ochładzać, a to pytanie było także na przyszłość ---> za rok też będzie lato, też będzie gorąco, więc pytam się na przyszłość :]

Saurus
05-07-2013, 10:35
a co to da jesli prawdpopodbnie za rok lato moze byc upalne (tegoroczne sie raczej do najgoretszych nie zalicza) i bedzie taka sama sytuacja?

miki_metal
05-07-2013, 10:41
Jak już wyżej napisali w naturze węże też mają cieplejsze okresy niż normalnie...
I dziękuje p. Jarkowi za post, ale zdążyłem już się na pamięć nauczyć opisów regiusa i naprawdę się przygotowałem, ale wszędzie pisze, że te zwierzęta są bardzo wrażliwe, więc chciałem się upewnić...

DEXiu
05-07-2013, 12:02
A tam wrażliwe. Wrażliwe to one są jak masz zamiar im temperature zmieniać w terra o 5 stopni w góre i w dół przez cały dzień. Jakoś u mnie wszystko prawie było (raz ktoś wyłączył żarówki w środku dnia i temperatura trochę spadła, innym razem przez pół dnia prądu nie było i tez nie było za ciepło) a Regi jakoś bez problemów je i wszystko.

miki_metal
05-07-2013, 12:07
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wszystkie uwagi i pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==