PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Rat Snake to na nasze "wąż smugowy"?



jodelka
30-12-2011, 07:08
Witam! Mam maly problem. Tlumacze film o weżach. Jest mi potrzebne pilnie info, czy Rat Snake to na nasze wąż smugowy. Dodam, ze patrzylam juz po interencie, ale nie jestem przekonana co do tego, co znalazlam. Ten "moj" Rat Snake wystepuje w Indiach, co nie do konca pokrywa sie z info, ze wąż smugowy wystepuje w USA.
Pozdrawiam serdecznie, i czekam na pomysly, Agnieszka

pylius
30-12-2011, 07:17
czesc Rat snake to nie wąż smugowy ,wąż smugowy (elaphe obsoleta) to BLACK RAT SNAKE

W internecie pisze to wszedzie .


PS. wąż smugowy wystepuje w usa .

Wiesław Pyć
30-12-2011, 09:23
Mysle ze Rat Snake to ogolne okreslenie rodzaju Elaphe, poniewaz wszystkie weze z rodzaju tego po angielsku są Rat Snake z dodanym czlonem np. Black Rat Snake.

Serpent
30-12-2011, 09:40
Rat=szczur nie jest to żadne określanie rodzaju ani nic podobnego po prostu tłumaczy sie jako np. szczurzy wąż, albo wąż szczur węże te w stanach tępią szczury przedewszystkim w gospodarstwach zamieszkałych przez ludzi jak i opuszczonych i wydaje mi się że stąd się wzieła ta nazwa.

Pozdrawiam

jodelka
30-12-2011, 11:35
No wlasnie, w internecie tez przeczytalam, ze Black Rat Snake wystepuje w USA. I dlatego cos mi sie nie zgadzalo. Moze rzeczywiscie Rat Snake, to jak pisze Serpent szczurzy wąż. Dzieki za pomoc! Pozdrawiam, Agnieszka

snaak
30-12-2011, 15:51
rat snake to jest grupa wezy(wydaje mi sie ze potoczna nazwa miedzy innymi elaphe ale to tylko moje domysly)

pylius
30-12-2011, 17:21
Mianem Rat Snakes okresla sie weze z rodziny elaphe jest to ich ogolna nazwa angielska i waz smugowy to wlasnie elaphe obsoleta - Black Rat Snake , np. zbozowy to elaphe guttata - Corn Snake itd

jodelka
08-01-2012, 09:22
Dzieki za wszystkie informacje, mysle, ze bedziemy sie czesciej kontaktowac, bo mam wiecej takich "kwiatkow". Polecam sie milej pamieci, pozdrowionka, Agnieszka

42d3e78f26a4b20d412==