PDA

Zobacz pełną wersję : Sucha karma dla legwanów



DUCH
04-07-2013, 17:29
Mam pare siedmiomiesięcznych legwanów i karmę "Iguana baby sticks" z Tropicala. Jak nasypię im z nawiązką to zjedzą kilka razy więcej niż zaleca producent, potrafią zjeść tygodniową porcje w jeden dzień. Dając im wolną rękę może je przekarmiam, ale łyżeczka na kologram masy ciała zwierzęcia, to chyba pomyłka. Czy karmiąc je częściej tym, niż roślinami i długotrwale nic im nie zrobie? Ma to jakieś skutki uboczne?

Krzysztof.W
05-07-2013, 03:45
Sam sobie odpowiedz na to pytanie, czy ty chciałbyś jeść codziennie bardzo dobrą mielonkę z konserwy i nie sprubować ani jabłka, ani pomaranczy. Bo je aspewością nie.

dr Robert
05-07-2013, 04:17
Jaki jest skład tego pokarmu ?

daf
05-07-2013, 05:11
Warzywa korzeniowe, kapustne, dyniowate, strączkowe, papryka, mniszek, lucerna, produkty zbożowe, drożdże, Spirulina, owoce, glukoza, fruktoza, oleje roślinne, sole mineralne w tym wapń i fosfor oraz specjalny zestaw witamin i mikroelementów.

Mój leg też to uwielbia ale ja osobiście nie lubię go tym karmić. Zwykle robi to moja stara...

daf
05-07-2013, 05:12
Kurde dlaczego załącznika nie ma...

dr Robert
05-07-2013, 05:35
Ważne jest w jakich proporcjach pomieszali te składniki. Ja bym stosował to ostrożnie i raczej w zimie gdy trudno o dobry pokarm z łąki i ogródka.

Rysiek
05-07-2013, 09:50
Dokładnie, zgadzam się z dr.Robertem. To pokarm uzupełniający na zimę, skład nie jest rewelacyjny, ale w proporcjach określonych przez producenta można podawać. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni jest darmowe i dużo lepsze jedzonko z ogrodów i łąk ;-)
Ps. Duchu, dlaczego pytasz tutaj, a nie na legwanim forum ?

DUCH
05-07-2013, 14:03
Oki, dzięki wszystkim. Zastanawiałem si,e czy to jakaś zwykła pełnowartościowa karma, jak dla papug, czy uzupełnienie, ale już wiem

BZYK
07-07-2013, 13:36
Może zejde z tematu ale moje rybki nie pamietają kiedy jadły suchy pokarm,żółw też.

BZYK
07-07-2013, 13:40
Acha jak byś pogadał z hodowcą papug to by ci powiedział jakie te karmy są pełnowartościowe, dla gryzoni tak samo, moje świnki morskie chyba by sie załamały jakbym im dawał tylko ''pełnowartościowy pokarm dla gryzoni''

mordd
08-07-2013, 10:12
"Acha jak byś pogadał z hodowcą papug to by ci powiedział jakie te karmy są pełnowartościowe" :))) Wręcz przeciwnie, powiedziałby, że są bezwartościowe. Ja tak mówie jako hodowca :)))) Chyba nie ma tekiego zwierzaka, którego w normalnej hodowli można karmić wyłącznie pokarmami z pudełek i na sucho......... zwłaszcza dotyczy to papug, niektóre wogóle nie jadają czegoś takiego a przynajmniej nie powinny.......

42d3e78f26a4b20d412==