PDA

Zobacz pełną wersję : Przechowalnia dla gadów Opolu



DUCH
04-07-2013, 17:32
Czy ktoś zna jakieś miejsce w Opolu, gdzie można zostawiać zwierzęta, gdy się wyjeżdża?
Co by się stało moim legom gdybym zamontował im zegar- do automatycznego włączania i wyłączania światła, nasypał tyle suchej karmy, żeby im starczyło, pozabezpieczał wszystko, żeby nie uciekły i wyjechał na cztery dni? Mnie unikają, więc nie będą tęsknić

Crazy_man
05-07-2013, 00:12
ja bym sie troche bal zostawic swiatla i orzewanie w terra, jest ryzyko ze mozesz spalic mieszkanie :)

DEXiu
05-07-2013, 09:32
Ja tam miałem podobny problem chociaż nie z legami tylko z regiuskiem i nie wyjeżdżałem na cztery tylko na trzy dni (znaczy ja wyjeżdżałem na tydzień ale moi rodzice wrócili po trzech dniach i poinstruowałem ich co i jak). Myślę że o ile masz w miarę solidnie i fachowo zamontowane cały system elektryczny terra to możesz bez problemu wyjechać. Ale są dwa warunki: po pierwsze musisz mieć pewność że system nie zawiedzie (czyli że ogrzewanie będzie w 100 % sprawne a temperatura będzie odpowiednia zarówno w dzień jak i w nocy oraz nikt nie będzie grzebał przy ogrzewaniu i oświetleniu a także musisz przewidzieć co jeśli braknie prądu) oraz że nie braknie jedzenia i czystej wody.

Saurus
06-07-2013, 01:10
Duchu, sucha karma nadaje sie aby podawac ja w NIEWIELKICH ILOSCIACH i to tylko ZIMĄ! To wcale nie jest takie dobre dla legwana jak ci sie wydaje. A juz karmienie tylko i wylacznie sucha karma powoduje u legow zaparcia i wzdecia.

DEXiu
06-07-2013, 05:18
Hmm. Nie wiem jaką ta sucha karma ma formę bo jeśli jest krucha i drobno pokruszona (albo można pokruszyć) oraz masz na zbyciu trochę kasy to możesz zainwestować w automatyczne karmniki takie jak dla rybek (tylko nie wiem czy mają wystarczającą pojemność). Zobacz na Um-Um.pl (http://www.um-um.pl/shop/index.php?cPath=22_68_178)

42d3e78f26a4b20d412==