PDA

Zobacz pełną wersję : pyton nieje



kwiczek
18-01-2012, 11:26
Mam Pytona Królewskiego 8 miesięcznego wg sprzedawcy. Jest po wylince ale jeszcze nic niejadł podaje mu myszy . Co mam robić?

doro
18-01-2012, 12:05
czekaj jak wiesz regiuski maja takie tendencje do niejedzenia:)a ile juz nieje??

Tomasz S. "PUMBA"
18-01-2012, 12:11
Wybrales sobie akurat najbardziej uciazliwy gatunek.Tez go chcialem kupic ale stwierdzilem ze po cholere mi waz ktory nic nie je?One sa znane z tego sasa wybredne.Przed karmieniem przewietrz terrarium i podaj mu karme.NArazie:0)

VooDoo
18-01-2012, 12:24
Napisz jaka masz temp. w terrarium...Moze ma za zimno ? Bo jest zamlody na to aby sobie urzadzac glodowki (takie glodowki robia tylko dorosle).Moj tez ma okolo 8 miesiecy i jak narazie niebylo problemow z karmieniem.A czy mgo karmisz?

Pozdr.
VooDoo

kwiczek
18-01-2012, 12:32
temperatra 26 28 myszy białe lub kolorowe

VooDoo
18-01-2012, 12:37
A jak masz uzadzone terrarium ? Masz w nim jakies kryjowki ? Szczerze mowiac to niewiem czemu nie je :( Expertem nie jestem ale z tego co wiem to 8 miesieczny pyton jest za mlody na samodzielne glodowki i moga one sie nieprzyjemnie skonczyc... Ale najlepiej gdyby sie wlaczyl do dyskusji ktos kto sie bardziej zna na Regius'kach bo ja zbyt doswiadczony nie jestem.

Pozdr.
VooDoo

kwiczek
18-01-2012, 12:55
to fotki niejadka może nareszcie poszły

Krzysztof.W
18-01-2012, 13:33
dziwie się czemu te twoje zdjęcia nie idą?
Nazwij je inaczej , odmiennie.
A propo ja choduję od prawie 2 ;uch lat pytona królewskiego , głodówki sobie zaczą robic mająć już ponad rok czasu . W tej chwili je tylko po wylince 1 -2 myszy ,może sie to zmieni na wiosne, mam nadzieje.
Trochę to nie dobrze że twój regiusek teraz nie je, ale może mu to przejdzie. Nie zmuszaj go do jedzenia, podając "codziennie" pokarm którego niechce zjeść, to może go stresować.

cześć@_@

iibell
19-01-2012, 12:16
Cześć.
Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch regiusów 1.1.Samiec ma 7 lat a samicę kupiłem 3 tygodnie temu.Jeżeli chodzi o jedzenie to był czas że mój samiec nie jadł prawie 5 miesięcy ale są takie że pobiera pokarm co 10 dni nawet teraz i potrafi zjeść jednorazowo nawet 5 dużych myszy.Pamiętaj że czym cieplej tym szybciej węże trawią.Przeważnie po wylince wąż oddaje kał i mocz jeżeli jadł wcześniej.Poczekaj jeszcze jakiś czas pytony królewskie mają to do siebie że potrafią nie jeść nawet kilka miesięcy ale co 3-4 dni próbuj podawać pokarm i dokładnie obserwuj czy jest zainteresowanie ze strony węża jeżeli po 10-15 minutach nic się nie będzie działo wyjmuj mysz bo może pogryźć twojego pupila zawsze musi stać woda czekam na info o postępach w hodowli.
Cześć

kwiczek
20-01-2012, 01:55
Dzięki za informacje trochę się uspokoiłem. Po wylince oddał kał. temperatura wterarium okło 26-27 stopni woda wymieniana co 2 dzień . Sprubóje podawać myszy co 3 dni.Słyszałem żę lepsze są myszoskoczki czy to prawda?Jak dojde do wprawy to postaram się wysłać jakąś fotke narazie mi nie wychodzi.

kwiczek
20-01-2012, 02:06
próba wysłania fotek

kwiczek
20-01-2012, 03:33
próba

bea
28-01-2012, 02:14
Hej ja mam ten sam problem z moim maleństwem, jednak wszystko wskazuje na to, że sam poprawi swój apetyt wraz z nadejściem wiosny - być może ... Nie zalecano mi karmienia przymusowego, ani dodatkowych środków pobudzających jego "przytłumiony apetyt".
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==