PDA

Zobacz pełną wersję : ---> TRIMERESURUSY ...



Sklipkan
19-01-2012, 03:29
Cześć ,mam kłopot z jednym takim gościem ... Odkąd go mam to niepoluje a podaną mysz jedynie kąsa i pozostawia nietkniętą . Karmiłem go dwa tygodnie temu przymusowo oseskiem i zanosi się na powtórkę z rozrywki ;) ;) ;) Czytałem oczywiście o przyzwyczajaniu ich do polowania na gryzonie itd., ale ile czasu to trwa ? Czy macie z nimi taki kłopot , czy ja po prostu trafiłem na felerną sztukę ? W sumie zacząłem się zrażać do tego gatunku i oczekuję Waszych opinii na ten temat . Na koniec dodam , że mój samiec to T.albolabris . Ma około 60 cm długości , nie wykazuje objawów chorobowych , jest w pełni aktywny a gryzonie mu podawane są jak najmniejszych rozmiarów . Mój kłopot więc nie tkwi w zbyt dużym pokarmie czy stanie zdrowotnym węża .

Pozdrawiam ;-)>

Krzysztof.W
19-01-2012, 03:50
Witaj.
Podobne zachowania czasami zauważam u swego węża machoniowego.
Potrafi udusić mysz i ją zostawić, albo jak pisałeś tylko ją kąsa.
No ale te zachowania w moim przypadku, zdażają się niezmiernie żadko. Jedynym chyba tego wytłumaczeniem jest to że wąż nie czuje głodu,a ruszajaca sie mysz wywołuje w wężu agresje do niej, drażni go to że coś mu po terrarium sie wałęsa.

Czy prubowałeś zostawić mysz (pod twoja kontrolą) na kilka godzin z wężem, może po jakiś czasie się skusi i ją zje.
Czasami to daje rezultaty, lecz nie zawsze.

cześć@_@

Serpent
19-01-2012, 05:12
możesz tak zrobić jak napisał Krzysztof.W ale prawda jest taka że jak wąż jest głodny żuca się od razu i nie trzeba czekać, proponowałbym przegłodzić go jakis miesiąc a nawet półtora i po tym czasie dać mu mysz.

Pozdrawiam

CURTUS
19-01-2012, 05:14
Sklipkan
Jezeli to jest dojzaly samiec(60-80cm) to niekarm go na sile - ryzykujesz pokasanie,jak i zrobienie zwierzakowi krzywdy.
dorosle samce tego gatunku pobieraja pokarm duzo zadziej niz za mlodu(co 3-5tyg),wiec niewykluczone,ze na ten moment Twoj waz poprostu niema potrzeby pobierania pokarmu.
wychowany byl napewno w ter.(niezdazaja sie osob.z odlowu) - aby tak urosnac - musial wczesniej dobrze jesc.
gdybys mial problemy jeszcze np.przez 4-5tyg. mozesz podac mu zabe(wtedy beda juz dostepne - tyle ,ze moze potem niechciec wcinac myszy,bez ponownego "przyzwyczajania")

Tribel
19-01-2012, 07:43
zaby sa chronione ...

CURTUS
19-01-2012, 08:06
Dobra Tribel - sa - ok
ale jak gosc ma sie palowac z karmieniem na sile(co niewskazane) to 2-3zaby niezrobia wylomu w populacji - byle "zielone"

noradarling
19-01-2012, 10:48
Mialem kiedyś taki przypadek z T.stejnegeri.
Wąż nie chciał jeść. Mysz dosłownie chodziła po nim a wąż nic.

Wkurzyłem się i zdesperowany przełożyłem węża do innego terra /było to sterylne terra bez wystroju/.Po przełożeniu trimka wrzuciłem mu mysz.

Następnie poszedłem do kuchni wstawić wodę na kawę. Po 2 min. kiedy wszedłem do pokoju trimek już trzymał w pysku mysz i ją kąsił.

Zrób eksperyment i na czas karmienia przełuż go do innego terra.

Sklipkan
19-01-2012, 23:51
Dzięki wszystkim za wypowiedzi !!! Jak to mówią ... co dwie głowy to nie jedna ;) ;) ;) Mnie bardzo się podobają te węże i sen z powiek spędzał mi tylko ten niejadek ... O jednym nie pomyślałem co mi unaocznił CURTUS cyt., "aby tak urosnąć - musiał wcześniej dobrze jeść." ;) Rzeczywiście,bystre spostrzeżenie !!! Tak więc poczekam .., przegłodzę go i zobaczymy ... Jeszcze raz dzięki za porady !!!

Pozdrawiam !!!

42d3e78f26a4b20d412==