Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Zachowanie Boa



Browar
21-01-2012, 08:39
Mam pytanko czy wasze Boasy też uważają was jako swoje własne terytorium ?. Mój np. atakuje wszystko tylko nie mnie, mam go na szyi pije sobie herbatę bum kubek dziabnięty, jem obiadek np. pierogi cmyk pieróg oberwał lol. Jak siedzi na mnie atakuje wszystko nie ważne czy to martwy przedmiot czy osoba próbująca go pogłaskać ważne jest dla niego aby to dziabnąć jeśli natomiast nie siedzi na mnie to nie atakuje wtedy niczego i można sobie go spokojnie pogłaskać. W związku z tym mam pytanko czy wasze Boasy wykazują podobne zachowanie czy to tylko mój jest jakiś dziwny i próbuje bronić swego pana :) mi osobiście podoba się to zachowanie ale pytam czysto z ciekawości

Tribel
21-01-2012, 09:47
byc moze robi to ze strachu, moze stresuje sie jak jest u ciebie na szyi i wtedy atakuje wszystko gdyz jest mocniej rozdrazniony

Browar
21-01-2012, 09:59
Zestresowany to on nie jest bo sam włazi mi na szyje jak ma terrarium otwarte a ja siedzę przy nim. Większość czasu tak razem spędzamy i jak próbuje go zdjąć i włożyć do terarium to mu się to nie podoba i włazi z powrotem po ręku tam gdzie wcześniej powiedziałem. Zachowanie ma normalne bada języczkiem otoczenie i nie zachowuje się dziwnie typu że chce się gdzieś schować. Przebywam z nim bardzo dużo czasu czasami razem śpimy nie kojarzyć z niczym :) to znaczy ja i de se poleżeć a wąż kładzie mi głowę na rękę i nie rusza się wcale i tak potrafi z 3 –4 godziny przeleżeć razem ze mną wtula się tylko pode mnie żeby mu nie było zimno wiec o stresie u niego raczej mowy być nie może. Nie jest to też maluch ma już ok. roku i ze 105 cm długości. Głodny też nie jest bo dostaje co tydzień dużą myszkę dlatego się pytam czy inni też zaobserwowali takie zachowanie u swoich pupili.

noradarling
21-01-2012, 11:00
Ja nie.
Ja mam rocznego boa ale się nim nie bawię. Wyjmuję go z terra może raz na 2 tyg i to na jakieś 10 min. więc wąż nie bardzo mnie zna.

Ale to co opisujesz może być prawdą gdyż węże b.lubią kontakt z człowiekiem z uwagi na ciepło jego skóry.

Gdy już się zdaży że wezmę boasa do łapy to on również chętnie na mnie siedzi z uwagi na ciepło które człowiek wydziela. To dla węży optymalna temperatura i jestem w 100% pewien że węże to lubią.

Wiem to z własnych obserwacji /gdy byłem młodszy miałem bzika na punkcie weży/ i takie zachowania były na pożądku dziennym.

Fryzjer
21-01-2012, 18:58
Sam mam boska jest tak samo wlezie mi na rece i siedzi czesto pcha mi sie na glowe i siedzi mi na niej.Atakowac nikogo nie atakuje zauwazylem tylko jak go wezmie ktos obcy to sie rzuca na rekach tak jakby chcial sie wyrwac. I ja go wezme to jest spokuj a co do spania to lepiej nie bo jest zamaly i go zdusze a tego bym nie chcial;].

42d3e78f26a4b20d412==