PDA

Zobacz pełną wersję : Boa constrictor czy Epicrates cenchria cenchria



Gacek
21-01-2012, 10:09
Witam od czasów małego brzdaca zbierałem i trzymałem różnego rodzaju płazy i gady pochodzenia polskiego zwierzeta te chodowałem w mieszkaniu 2 pokojowym a dokładniej w jednym małym pokoiku dlatego tez wszystkie meble były zajete przez terraria i akwaria.Trzymałem w domu nastepujace gatunki zwierzat : Zółw steowy,żółw błotny,żółw czerwonolicy,rzekotki drzewne,zwinki,traszki,kumaki,padalce,zaskronceró żnego rodzaju bezkregowce,a nawet kraby.Teraz po tych wszystkich latach nadchodzi przeprowadzka do nowego domu.Domek wolnostojacy(jednorodzinny) i ze wzgledu ze w starym mieszkaniu nie miałem tyle miejsca aby chodowac któregos z dusicieli teraz przyszedł na to moment.A mianowicie mam zamiar chodowac 2 weże tylko nie wiem jakiego gatunku czy boa constictor czy Epicrates cenchria cenchria.mam juz przygotowany plan terrarium bedzei miało wymiary 200x75x75. i teraz nachodza moje pytania jaki gatónek weza chodowa??? Nie jestem laikiem wszystkie zwierzeta które wymieniłem wyzej zyły u mnie jak w raju i zaden okaz nie padł.I jeszcze jedno pytanie z czego wykonac terrarium a mianowicie mam na mysli szkło lub sklejke kanadyjska( zrobiona jest z takich duzych kawałkow posiekanego drzewa kawałki maja wielkosc nawet do 5 cm).Prosił bym o wasze sugestie wiem ze zanudziłem na wstepie ale chciałem wam wszystko wyjasnic ; ]

Paweł Cieślicki
21-01-2012, 13:46
boa constrictor jest naprawdę cool. sam mam ten gatunek i nie mam z niiim problemów. możesz go brać częściej na ręce bo lubi ciepło ludzkich dłoni!

Gacek
21-01-2012, 13:52
Wiesz słyszałem to samo o Epicrates cenchira cenchira wiedz sam juz nie wiem ;]]]]]]]]

Leny
22-01-2012, 02:36
Padalce, zwinki powiadasz ... One są w Polsce pod ścisłą ochroną. Podaj adres, naślemy na Ciebie organizacje zielonych zeby zrobili z Tobą porządek.

Pozdrawiam
Leny

Tribel
22-01-2012, 04:44
nie masz sie czym chwalic, ze wylapales tyle gadow i plazow z Polskich lasow, bagien i polan. Gratuluje, przyczyniles sie do ich wyginiecja, nie masz prawa nazywac sie hodowca, jest kusownikiem

Gacek
22-01-2012, 07:21
i tu sie z wami nie zgodze owszemi miałem takie chodowałem te gatunki lae wszystki zwróciłem naturze ;] I załoze sie ze kazdy z was zaczynał od jakiejs zwinki czy innego polskiego gada.Po za tym to było bardzo dawno.Kazdy chodowca zwłaszcza tekie gigany który teraz choduja gady dla pieniedzy własnie tak zaczynali swoja przygode z gadami.Wiec nie jest w tym nic złego a pozatym wszystki zwierzeta zostały zwrócone naturze.I nie chciałem gadac z wami o tym tylko o boa a mianowice spytałem sie jakiego wybrac a tu takie posty.Ehhhhhhhhhhh

BRAKUS
23-01-2012, 04:30
Co się czepiacie chłopaka on potrzebuje porady a nie głupiej rozmowy wychowawczej. Jeśli nie znacie odpowiedzi to nie piszcie wcale. Natomiast jeśli chodzi o pytanie to zarówno boa dusiciel jak i tęczowy jest gadunkiem bardzo spokojnym i polecanym dla początkujących. Znajomy ma dusiciela 2,5m i jest taki łagodny że można go spoko głaskać. POZDRAWIAM.

Sebastian
24-01-2012, 11:37
Jeśli kasa dla ciebie nie jest problemem zdecydowanie byłybym za Epicrates cenchria cenchria według mnie jeden z najładniejszych węży.

Maciej Krzyzanski
26-01-2012, 05:57
Popieram i jeszcze raz popieram , gość sie pyta o gatunek weża który ma wybrac a tu wykład na temat kłusownictwa i ochrony przyrody, powinniscie mu jeszcze przytoczyć paragraf z którego bedzie odpowiadał..... No i oczywiście Tribel i jego trzy grosze - idiotym.A co do pytania to polecam E.c c , śliczny wąż do tego bardzo łagodny i mało problemów natury hodowlanej. Pozdrawiam


Epicrates cenchria cenchria

Shuya
27-01-2012, 07:28
Pomijając fakt pomęczenia nieco naszych polskich przedstawicieli gadów to polecam tęczowego (tak na marginesie sam trzymam błotne tylko różnica polega na tym że je rozmnażam-gdy podrosną chcę je wcielić w jakiś niedostępny najlepiej chroniony zbiornik.Narazie mogą sobie nie poradzić lub zostać zjedzone przez np zaskrońca lub ptactwo wodne).

Pozdro-Shuya

42d3e78f26a4b20d412==