PDA

Zobacz pełną wersję : torfowe podłoże



AgnieszkaM
22-01-2012, 03:12
Czy torf do terra mozna kupic w sklepie ogrodniczym? spotkałam sie z opinia, ze nadaje sie tylko specjalny kupiony w zoologiku. Moge zastosowac czysty torf czy muszę go z czymś zmieszać (dla zbożówki) Bardzo dziekuje za wszelkie komentarze. pozdrawiam

Krzysztof.W
22-01-2012, 03:47
Od torfu powoli sie odchodzi ,chyba że pisząc o nim masz na myśli włukno kokosowe a nie torf. Włukno ma trochę odmienną strukturę i nie jest gorszym podłożem niż torf, jest nawet lepsze, ponieważ suchy torf cięszko nasiąka wilocią i pyli,a włukno też troche pyli , ale lepiej i szybciej nasiąka wodą i dłużej ją utrzymuje .Włukno kokosowe można spotkać w sklepach ogrodniczych i zoologicznych w dwóch typach, do kwiatów i sadzonek jest z nawozem i jako podłoże i dla gadów i płazów bez nawozu ale za to droższe niewiem czemu? . Można mieszać te podłoże tak jak sam torf z rużnymi innymi podłożami, takimi jak kawałeczki kory,żwiru, piasku , keramzytu, wermikulitu, itp. Podłoże kokosowe z każdym innym podłożem dobrze się komponuje.
Ja w twoim przypadku zastosował bym mieszame podłoże, chodzi mi o włukno kokosowe zmieszane ze żwirkiem , korą , bądż z piaskiem.

cześć@_@

AgnieszkaM
22-01-2012, 04:00
A jaka jest barwa włókna kokosowego? I jaka gruba warswe powinnam ułozyć? Dzięki za (którąs juz z kolei) dobra radę. Pozdrowienia.

Anolis1987
22-01-2012, 04:22
Sam torf nie jest dobrym podłożem, lepiej wymieszaj go z ziemią, żwirkiem i piaskiem, ( w proporcji 2:4:1:1) ja taką mieszankę mam w swoim terrarium i jak dotąd nie skarżę się na nią. A poaztym jeśli chcesz trzymać tam rośliny (bezdoniczek) to musisz dodać ziemi kwiatowej bo w samym torfie kwiaty szybko padną.

Fryta
22-01-2012, 10:02
sa też dostepne niezłe ściółki na bazie torfu. Polecam scółkę proponowana przez zoo-market. To mieszanka kory, torfu i próchna. Dobrze sie sprawdza i świetnie wygląda.

NUNU VITO
22-01-2012, 12:19
Nie ma lepszego podłoza niz substrat kokosowy stosuje go w 20 terariach

Krzysztof.W
22-01-2012, 13:58
Agnieszko włukno kokosowe jest tego samego koloru , co zwykły torf.

42d3e78f26a4b20d412==