PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie zaprawy??pigmety??pomocy!



Legus2004
07-07-2013, 13:31
Siema mam terra zupelnie czyste dla Lega o wym. 100x100x200cm chcem je jak najlepiej zagospodarowac wykleic korkiem czy jakas zaprawa ktos mi pomoze??chodzi mi o dokladne nazwy tych towarow,chodzi mi tu o osoby z doswiadczeniem i znajacych sie na rzeczy POZDRAWIAM g 4181262

MareQ
07-07-2013, 15:29
zależy jakie to terra jest - czy szklane czy drewniane.
Jak je wykończyć to też ciężko powiedzieć. Wszystko zależy przede wszystkim od tego ile kasy na to przewidziałeś. Wyklejenie tego korkiem bedzie niezwykle kosztowne, a z kolei zapakowanie całej ściany zaprawą i powtapianie w to kamieni to jest jedna wielka głupota bo nawet jak sie nie zawali, to itak bedzie tak ciężkie, że dramat.
Mi jest trudno cokolwiek Ci doradzić. Mi osobiście 'wizja' tego jak będzie wyglądało terrarium które robie pojawia się najpierw w Biofilu (jak kupuje wyposażenie ;) a potem w trakcie pracy. Jeszcze nie udało mi sie zrobić terra dokładnie tak jakbym to sobie wymarzył :P
Proponuje Ci poprostu wybrac sie do sklepu, nakupić to, co uważasz za najpotrzebniejsze i wziąść sie do dzieła. Jak czegoś braknie - zawsze możesz dokupić. Nigdy nie kupuj tego, do czego nie jesteś przekonany że sie przyda w Twoim terrarium.
I pamiętaj, terrarium ma sie Tobie podobać. Nie mnie, panu X, czy pani Y. Ty na nie bedziesz patrzył zapewne codziennie więc nie sugeruj sie za bardzo opiniami innych. Są gusta i guściki.
Proponuje Ci przeczytać opis gatunku, który masz zamiar umieścić w tym terrarium, zapoznać się z jego biotopem i próbować jak najdokładniej go odtworzyć bo przecież o to w terrarystyce chodzi :) Powodzenia.

Legus2004
08-07-2013, 01:52
No to jest dla legwana zielonego....Terra jest drewniane i szklane mniej wiecej tak:) ma konstrukcje stalowa drewniane boki i w srodkach szyba....wszystko zaimpregnowane i jest ok:)a ile kosztuje korek??bo ja w sumie nie wyobrazam sobie sciany 2x1m wyklejonej gipsem czy jakas inna papka....:/ a moze styropian i pianka monterska na to troszke gipsu z woda i pozniej piasek czy cos innego ale nie wiem co??prosze o sdzybka pomoc bo w sumie mam tydzien do roboty SZKOLA SIE ZBLIZA:(((((((((((((

MareQ
08-07-2013, 03:03
www.biofil.pl - tam masz podane ceny korka (w dziale 'biofil poleca')

Legus2004
08-07-2013, 03:55
no to ja widzialem ale zabawa z wplacaniem kasy na poczcie dla nich skladanie zamowienia liczenie ile to wyjdzie nie dla mnie!! zeby to byl sklep internetowy z prawdziwego zdazenia to tak ale tak nie jest:(( a co sadzisz o STYROPIANIE I PIANCE MONTERSKIEJ.....??

Legus2004
08-07-2013, 03:57
Odezwij sie na gg moze sie dogadamy bo widze ze jestes z krakowa i masz biofila na miejscu:))) gg 4181262 Z GORY DZIEKI

DEXiu
08-07-2013, 06:18
Zupełnie nie rozumiem czemu nie podoba ci się sposób ząłateiania spraw w Biofilu. Przecież wystarczy zadzwonić lub nawet wysłać maila (chociaż teraz chyba raczej nie bo są wakacje), ustalić co zamawiasz, kwotę do zapłaty i adres, wpłacasz pieniądze przekazem pocztowym i faxujesz lub przekazujesz skan potwierdzenia wpłaty. Za kilka dni odbierasz towar u siebie w domu i załatwione. Jeśli np. nie lubisz rozmawiać przez telefon to nie masz się czego bać bo ani pan Łukasz ani pan Sławek nie gryzą :))

Legus2004
08-07-2013, 13:25
pomysle pozniej o biofilu:) a co myslicie o styropianie i piance monterskiej....itd.???

DEXiu
09-07-2013, 05:13
Styropian albo pianka też mogą być. Zależy od gustu.

42d3e78f26a4b20d412==