PDA

Zobacz pełną wersję : czy te akwarium nada się na terrarium?



Salem
28-01-2012, 09:51
Witam!
Mam stare akwarium 75x35x40 (dł.szer.wys.) czy nada się na terrarium? Pytam ponieważ z tego co wyczytałem to terrarium powinno mieć dobrą wentylację. W akwarium to będzie chyba ciężko z tą wentylacją ponieważ akwa jest odkryte tylko od góry, terraria mają dodatkowo boczne wyloty. Poradźcie czy kombinować z tym akwarium czy może zrobić samemu nowe terrarium?

Tribel
28-01-2012, 10:11
wybije boczna szybe, i wtedy mozesz wstawic wentyacje.

świetlik
28-01-2012, 10:11
możesz kombinować. Zrub dziurki jako wentylacje i nie zapomnij o pokrywie jeśli ma to być dla węża.

DJP
28-01-2012, 11:55
Nadawać sie nadaje ale nie dla wszystkich zwierząt (3m boa tam nie zwieścisz:)) co do wętylacji to Świetlik dobre mówi (Tribel ty sie lepiej zamknij bo to nawt nie było śmieszne. Chociaż niejest ono zbyt wysokie więc wętylacja będzie sama. Pamiętaj o zabezpieczeniu góry i ewentualnie otworów jeśli będą bo co byś nie hodował wyjdzie górą.

Elian
28-01-2012, 12:04
nie wiecie może jak On ma zrobić dziurki w szkle ? Domowymi narzędziami raczej tego nei zrobi. Spytaj szklarza może da rade wciąć mały prostokącik, w którego miejsce przykleisz sylikonem kawałek siatki z małymi dziurkami !

InneCzasy
28-01-2012, 13:13
wez odklej szybę zyletką
zanies do szklarza zeby wyciał kawałek szkła z tafli i wklej to spowrotem a miedzy 2 czesci szybki wkleisz wczescniej sietke i masz boczna wentylacje
banał!!!!!!!!!!!!!111

Elian
28-01-2012, 13:17
Inneczasy to nie taki banał. Można tak zrobić jeżeli boczna szyba jest z klejona z tylnią i przednią i zachodzi na nie a jeżeli to one na nią to już tego spowrotem nie skleji.

InneCzasy
28-01-2012, 14:50
elian !!!! nie wiem pewnie niewiesz ze pracowałęm troszkęw zakładzie szklarskim i jesli chodzi o rozklejanie i sklejanie aqua to mówie ci wszystko jest mozliwe ,łącznie z wywierceniem otworków o ile kupi specjalne wiertło do szkła!i ma wietrarkę z ustawianaszybkoscia obrotów szklarz powinien miec takie urzadzonko i ile ma szanujacy sie zakład szklarski!! a już nie mówię o sklejaniu ponownym aqua choc uwazam ze lepiej kupić diament do szkłą i zrobić to samemu ! ryzyko niewielkie ze sie coś zepsuje choć uzywane szkło ma tendencje do pękania w tylko sobie wiadomym miejscu ale warto pocwicazyc a najwyzej jesli niewyjdzie to zamówi sobie szybki na wymiar!!
ale ja bym spróbował na czyms trzeba sie uczyc a samemu zrobić terra to tu przepraszam wszystkich za stwierdzenie ale to "kurewska frajda"
podam numer gadulca na wypadek gdybys chciał to przedyskutować!!!
1733402

Krzysztof.W
28-01-2012, 18:58
Salem zamiast przerabiać stare akwarium zrób sobie nowe lepsze, większe i ładniejsze terrarium.

czesć@_@

Tribel
28-01-2012, 19:59
djp ty sie lepiej schowaj na drzewo bo jestes naprawde zalosny.
wybijajac boczna szybe mozna latwo zrobic wentylacje - wklejasz dwa pasma szkla takich wymiarow zeby powstala szpara i wtedy wklejasz siatke - proste i latwe,ale dla djp za trudne do skapowania

DJP
30-01-2012, 01:06
Wiesz Tibel raczej nie czytam w twoich myślach a twoja porada ograniczła się do pomysłu wybicia szyby.

pppppp
30-01-2012, 09:30
takie wiertełko do szkła w każdym markecie budowlanym kupisz (koszt ok 10zł) i wywiercisz parę otworów, chyba najłatwiej i najtaniej - nic nie odklejasz, wicinasz, bez łachy szklarza a ponieważ akw3arium nie jest wysokie wystarczy tylko pare takich otworów w bocznej ściance np o śr 8mm (przeważnie takie najcześciej są wiertła)

Salem
31-01-2012, 06:36
Dzięki za wszystkie rady. Postanowiłem, że jak już mam się "męczyć" to zrobię sobię terra samemu, muszę tylko podpatrzyć jakieś wzory. Mam nawet pare pomysłów ale nie wiem czy się sprawdzą w praktyce więc poszperam trochę w internecie.
Dzięki!
Salem.

DJP
31-01-2012, 10:59
Jeśli chciał byś zamówić to polecam Żyrafa (miał kiedyś to ogłoszenie) tel 0505459057

Salem
01-02-2012, 10:24
Nadal jest, na liście "sprzedam", ale postaram się samemu zrobić. Jak już będzie po wszystkim to postaram się zrobić zdjęcie i pokazać jak wyszło. Pozdrawiam
Salem.

Salem
06-02-2012, 10:22
Polecasz go bo już u niego kupowałeś czy może ktoś ze znajomych kupował. Napisz czy jest wiarygodny.
Dzięki.

42d3e78f26a4b20d412==