PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to E.cenchria maurus? W jakim wieku traci wzory w ubarwieniu?



BRAKUS
28-01-2012, 13:39
Czy tak wygląda dorosły osobnik boa tęczowego (Epicrates cenchria maurus)?

W jakim wieku traci wzory w ubarwieniu?

Krzysztof.W
28-01-2012, 18:45
Mam identycznego Boa tęczowego, nie jestem pewien czy ten mieszaniec traci całkowicie kolory, tak wogule to dowiesz się o tym jak wąż bedzie miał 1.5 roku.Widziałem we Wrocławskim zoo boa tęczowe, tamte są czekoladowo brązowe bez żadnych plamek ani pierścieni.A ten gatunek boa który ja mam i ty masz , jest inaczej ubarwiony , jest szaro brazowy, z białymi centkam po bokach ciała i ledwo zaznaczonymi pierścieniami.Niekoniecznie w dorosłości musi stracić kolory.

PS> ile twoja gadzinka ma miesięcy?
Mój boa teczowy ma 11 miesięcy i długość ponad 80 cm.

cześć@_@

Krzysztof.W
28-01-2012, 18:53
Brakus powiedz mi czy twój boa jest dokonca oswojony?.
Bo mój niby tak, ale nie do kąca, daje sie brać na ręce , ale się odrobine płoszy. Co jest dziwne nawet jak się zastresuje to i tak nie odmówi sobie jedzenia, straszny żarłok:)).


cześć@_@

kamaczoo
29-01-2012, 02:59
Witam
Jestem również posiadaczem maurusa. Mam go od ponad 2 lat i co do jego ubarwienia to jest prawie identyczne jak na załączonym obrazku i nic nie wskazuje na to że się zmieni. Jeszcze jedna uwaga / w ogodznach wieczorynych i w nocy mój pupil nabiera dużo bardziej intensywnych i wyrazistych kolorów, pierścienie stają się naprawdę efektowne, a ciało nabiera naprawdę pięknych barw/.

MARK
31-01-2012, 10:49
Czesc. Moj cenchria maurus wygląda identycznie jak na zalączonym zdjęciu. Moja teczówka ma okolo 3 lat i tez slabo widoczne są wzory na ciele .Zgadzam sie ze nocą wzór na skórze jest bardziej widoczny.
Pozdrawiam. Cześć

42d3e78f26a4b20d412==