PDA

Zobacz pełną wersję : Ugryżenie węża



DJP
30-01-2012, 01:12
Interesuje mnie czy po ugryżeniu do krwi przez węża (nie jadowitego) należy sie zaszczepić przed tężcem albo czymś innym (tak powinno sie zrobiś w przypadku ugryżenia przez psa kota itp. chociaż mało ludzi to robi)

piotrs
30-01-2012, 02:13
Niezależnie od ugryzienia polecam profilaktyczne ("na wszelki wypadek") szczepienie przeciw tężcowi.Pracując przy zwierzętach i mając kontakt z ziemią (odchodami zwierząt) zawsze mamy szansę na złapanie tężca.Nawet jeżeli ryzyko jest (złapania) niewielkie,to ew.skutki b.poważne. Trzykrotne szczepienie (2- po miesiącu i 3- po roku) zabezpiecza na ok.7-8 lat. Ja tego pilnuję i nigdy się nie muszę obawiać zranienia (a małe ranki zawsze powstają) i zakażenia.To luksus,który kosztuje b.mało.Polecam.

DJP
30-01-2012, 03:25
Wjakiej formie jest to szcepienie? W zastrzyku czy do ustnie.

snaak
31-01-2012, 14:33
ja tez mialem szczepienia i po ugryzieniu prze weza zdezynfykowalem ranke

tomasz
31-01-2012, 14:58
Dobrze ze nie przyjmuje sie tej szczepionki dowcipnie :))))))))

Pozdrawiam

Fryzjer
31-01-2012, 15:38
Dzisiaj moja dziewczyna wyjela boaska z tera siedziala chwile z nim potem wlazl jej na szyje podeszlem do niej i zawsze nos podkladam do weza tym razme podlozylem nos a dziewczyna mi chciala dac buziaka dala ale w tym momencie boasek dziabnol ja w podbrudek i sie mocno trzymal lekko go wyjela bo zeby ma zagiete waz w tyl tak mi sie wydaje to lepszego chwytania ofiary troszke krwi mojej kochanej Joli polecialo ale polecialem od razu po spirytus.Nie wiem od czego to sie moglo stac ruchy nie byly szybkie dziwie sie ze np mnie nie zaatakowal tylko ja.
Czekam na odpowiedzi

Browar
31-01-2012, 21:16
Pamiętasz Fryzjer mojego posta o obronie mój jak siedzi na szyi u mnie tez wszystko dziabie tylko nie mnie odp jest prosta wydawało mu się ze to twoja szyja a zapach twojej kobietki był inny wiec dziabnął ją. Mój dziabie nie tylko kobitki ale także kubki, pierogi i wszystko inne co mu się nie podoba i tylko wtedy jak siedzi u mnie na szyi jak jest gdzie indziej to jest spokojny i nic nie gryzie.

DJP
10-02-2012, 05:51
Może bronił Twojej cnoty ;)

42d3e78f26a4b20d412==