PDA

Zobacz pełną wersję : Węża i szczury



DJP
30-01-2012, 01:17
Jak jest z trzymaniem pytona królewskiego i szczuryw w jednym pokoju słuszałem że powinno sie trzymać je oddzielnie bo wąż będzie zdenerwowany i może atakować właścićela. Jak to sie ma do rzeczywistości? I co należy zrobić po kontakcie ze szczurem żeby mudz wziąść węża?

doro
30-01-2012, 02:31
co do trzymania razem ja mam i jest spokoj nie atakuja weze mnie:)a po kontakcie ze szczorem nalezy umyc dobrze rece:)

Krzysztof.W
30-01-2012, 02:36
Hoduje szczury i weże , czesto biore na rece swoje zwierzeta. Żadnej agresywnej postawy u nich nie zaobserwowałem.

Cześć@_@

DJP
30-01-2012, 03:27
W pzrypadku węża nie polującego na gryzonie nie ma problemu może twoje wąże nie polują na węże Krzysztofie?

Elian
30-01-2012, 07:56
Nie wężę na pewno nie poluję na węże
"może twoje wąże nie polują na węże Krzysztofie?"
Niechodzi o to na co polują bo i tak czy to szczur czy mysz to jedno ale jak chcesz waziąść węża po uprzednim dotknięciu szczura umyj ręce żeby wykluczyć możliwość ataku.

noradarling
30-01-2012, 10:12
Ja uważam że lepiej jest razem tych zwierząt nie trzymać. Lepiej kiedy wąż jakiś czas przed karmieniem nie wyczuwa zapachu gryzoni. Ja staram się nie przetrzymywać ich razem. Widzę jak co dwa tyg. po przyniesieniu gryzoni ze sklepu moje węże dosłownie dostają fioła gdy je poczują. Trimka muszę spryskiwać zimną wodą bym mógł normalnie otworzyć pokrywę terra. Trimek strasznie się ciska nawet gdy myszka jest jeszcze w pudełku:-)

Ale dzięki temu nie mam żadnych problemów z karmieniem. Po włożeniu gryzoni do terra b.szybko zostają zjedzone.

Krzysztof.W
30-01-2012, 15:21
Chce dopowiedzieć jeszcze, że gryzonie trzymam w przedpokoju , zdala od gadów.

Moje weże nie jedzą węży:))))))
DJP skąd ci to pszyszło do głowy.:)))

cześć@_@

DJP
31-01-2012, 10:55
Sorry pomyliłem sie. Aczkolwiek istnieją węża żywiące się wężami. Mi chodziło oczywiście o gryzonie (mało który wąz w naturze żywi się konkretnie szczurami albo myszami)

Atrax Robustus
31-01-2012, 11:11
U mnie jest inna sytuacja. Mam zbozowke 4,5 roku i o ile pamietam, to 3 lata temu kupilem jej szczurka. Nie zjadla, a mi sie go zrobilo szkoda, wiec go sobie zachowalem i do dzisiaj hoduje :D
Klatka jest dosyc blisko terrarium, ale waz ANI RAZU do tej pory nie odchylil nawet glowy do Bolka (tak sie szczur nazywa), natomiast, gdy niose wezowi szczura w pudelku, to jak juz wchodze do pokoju, to waz zachowuje sie bardzi...aktywnie i zasuwa po calym terrarium w poszukiwaniu szczura :)
Jednym slowem..nie reaguje w ogole na Bolka, za to atakuje inne szczury.

Krzysztof.W
31-01-2012, 14:49
:-D
E to jeszcze nic, moja machoniówka, nie chce jeść myszy a kiedyś to robiła,woli szczury. Tak sobie myślałem, czemu chce tylko jeść szczury??.
I zrobiłem eksperyment . Wpuściłem do machoniówki mysz, żadnej reakcji ze strony węża, w takim razie przeszłem do planu B, natarłem (delikatnie) mysz wiórkami i papierem "pachnącymi szczużym zapachem", reakcja węża była natychmiastowa, zatakował gryzonia, ale pużniej gad połapał się że to mysz , a nie szczur, i zostawił martwą mysz, patrzac na mnie z pogardą.

No cuż mam rozpieszczonego weża. :-D

Cześć@_@

DJP
02-02-2012, 02:03
Możliwe że Bolek pachnie "mało gryzoniowo" i dlatego zbożówka go nie zjadła.

42d3e78f26a4b20d412==