PDA

Zobacz pełną wersję : wąż zbożowy



Marcin Ratajczak
05-02-2012, 01:56
witam

mam zamiar kupić węża zbożowego.
Jestem początkującym terrarystą. Proszę o odpowiedź na kilka pytań:
- ile kosztuje taki wąż
- do jakiej wielkości samiec urośnie
- czym karmić młodego węża
- czym karmić dorosłego węża (oprócz myszy i kurczaków, chodzi mi o witaminki itp)
- czy dorosły wąż potrafi mocno ugryźć człowieka lub właściciela, jak długie i ostre ma zęby i jak mocny ma ścisk
- jakiego innego węża mógłbyś zaproponować początkującemu terraryście (dł.między 150-250)

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi
Marcin

Nook
05-02-2012, 02:12
Opis węża zbożowego i i poczytaj inne opisy węży właściwych:-)

Marcin Ratajczak
05-02-2012, 02:30
podoba mi się ten ale nadal nie znam odpowiedzi na w/w pytania
wąż może być do 2m ale ważne by miał dosyć dużą średnicę aby nie był jak patyk tak jak na zdięciu

xxxxx
05-02-2012, 04:16
1.KOSZTUJE-OD HODOWCY OD 90 DO OK. 120, ZATO NP. W ZOOLOGIKU - 200.
2.SAMIEC UROŚNIE DO OK. 150 CM.
3.KARMI SIĘ MYSIMI NOWORODKAMI, NOWORODKAMI INNYCH GRYZONI
5.NIE DRAŻNIJ GO PODCZAS WYLINKI, ANI PODCZAS JEDZENIA, TO CIĘ NIE UGRYZIE.WĘŻE JAK CZUJĄ WŁAŚCICIELA TO NIE GRYZĄ.JAK KUPISZ CYBKO POZNA KTO JEST "SWÓJ" :).
6.HMMM...MAHONIOWEGO I INNE Z RZĘDU ELAPHE.BYLE NIE ZA DROGO, BO JAK UMRZE...
MAM NADZIEJĘ, ŻE CHOCIAŻ TROSZKĘ CI POMOGŁEM :).

Marcin Ratajczak
05-02-2012, 05:06
dzięki za info xxxxx na pewno się przyda.

Znacie jakiegoś hodowce z Poznania lub okolic, który chciałby sprzedać 2 (bo dla mojego kumpla) młode smce węża zbożowego

Marcin Ratajczak
05-02-2012, 05:12
Mam jeszcze dodatkowe pytania odnośnie hodowli węży

- Jak zapewnić wężowi odpowiednią wilgotność powietrza ? jak to zmierzyć ?
- Czy węże "hodowlane" np:zbożowy są jadowite ?
- czy akwrium o wymiarach 110/42/50 będzie dobre dla jednego osobnika ?

Znacie jakiegoś hodowce z Poznania lub okolic, który chciałby sprzedać 2 (bo dla mojego kumpla) młode smce węża zbożowego ?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie informacje

AgnieszkaM
05-02-2012, 05:28
Poczytaj opis gatunku:

http://www.terrarium.com.pl/wazzbozowy.php

Pawcio Cieślicki
05-02-2012, 05:33
Jadowite?????????? chacha koleś ty lepiej nie bież się za chodowle. Pomyśl jak by te węże były jadowite to byś musiał mieć specjalne papiery (których byś nie dostał) żeby sobie pochodować takiego węza. Poczytaj dawniejsze posły to się wszystko o tych węzach dowiesz. A co do wilgotności to spryskuj terra i nie zapomnij o zbiorniku wodnym w terra. A co do akwarium to wystarczy ale lepsze będzie terrarium bo do akwarium (szklanego) to ci będzie gorzko z wentylacją. Nie zapomnij o pokrywie do akwarium. (pamiętaj by w terra nie było za dużej szczelinki) Węże a w szczegulności zbożowe lubią dawać spida z terra więc uważaj!
Pozdro Paweł.

Sebastian
05-02-2012, 05:48
Heh zbożówka nie jest jadowitym wężem wilgotnośc powietrza możesz zmierzyć higometrem a wilgoność utrzymać za pomoca zraszacza i basenu w terra.Co do wymiarów akwaria to wydaje mi się ok tylko że proponowałbym go nieco przerobić w celu stworzenia odpowiedniej wentylacji która jest bardzo ważna!!!oraz zachęcam do przeczytania archiwum grupy w której możesz znaleźć odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
Pozdrawiam

Marcin Ratajczak
05-02-2012, 07:44
Kurcze już myślałem, że wiem wszystko i mogę kupić akwarium oraz węża, ale jednak mnie zagieliście.

Nie wiem jak ma wyglądać terrarium i czym się różni od zwykłego akwarium z siatką na górze ?

z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.

P.S. proszę się nie śmiać ale początki zawsze są trudne ;-)

AgnieszkaM
05-02-2012, 08:02
Zasadnicza róznica polega na wentylacji. teoretycznie możnaby przerobic akwarium na terrarium (robiąc otwory wentylacyjne), ale jest z tym dużo babraniny.Na ogół terraria mają tez otwierane przednie drzwiczki (kwestia wygody w pielęgnacji gadzinki). Nie martw się, sama jestem jeszcze na etapie wypytywania innych :)))

Pawcio Cieślicki
05-02-2012, 08:11
ej terra przeważnie robi się z osb a akwarium jest ze szkła. W akwarium łatwiej jest zrobić wentylacje niż w szklanym akwarium. (niech autoży zdjęć się nie gniewają ale chciałem ułatwić sprawę!!!!) Najlepiej zrobić takie jak na zdjęciu prubowałem wlepić.

AgnieszkaM
05-02-2012, 08:15
Chyba cos jest nietak z tymi fotkami. U mnie nie chca sie otworzyć:(

Marcin Ratajczak
05-02-2012, 08:21
U nas też nie chcą się otworzyć :-(
Chętnie bym je obejrzał

Na czym polega ta wentylacja ? (gdzie są te wywietrzniki ?)
Czy wiecie gdzie w Poznaniu można kupić nowe terraria z wyposarzeniem

Pawcio Cieślicki
05-02-2012, 08:40
cholera nigdy mi nie wchodzą chadry!!!!

Elian
05-02-2012, 08:56
Marcin wentylacja polega na tym, aby była cyrkulacja powietrza tzn. stare zurzyte powietrze wylatywało, a wchodziło nowe. Wentylacje najlepiej zrobić na górnej części terra i z boku:
1. Szklane
wstawić w bocznej szybie kawalek siatki z drobnymi oczkami. Tak samo o góry
2. Drewniane
Można równierz wstawić sia siatkę lub wywircić małe dziurki z boku i u góry.

Możesz używać tego akwarium co masz, lecz będziesz musiał zrobić przeróbki:
-przykleić górną szybę z wontowaną siatką wentylacyjną
-w bocznej jakoś zrobić wentylację (wyciąć szybę żyletką i dać szklarzowi do przecięcia)
-drzwiczki to jest największy problem musisz mieć drzwiczki (na zawiasach lub przesuwane) możesz oczywiście też górą wykonywać różne czynności w terra ale wtedy szyba wymieniona wyżej nie może być przyklejona (logiczne).

Elian
05-02-2012, 08:58
"wontowan,sia siatkę lub wywircić " sorry za błędy :-) miało być tak
wmontowaną, siatkę lub wywiercić

reveille
05-02-2012, 10:06
Co prawda nie dot. lega, ale mozesz popytac o terrasklepy w okolicy :) pozdrawiam

Caeli Poznań gg212446 Brachypelma smithi, Brachypelma albopilosum, Acanthoscurria geniculata, Grammostola rosea

Maciej Szudarski Poznań gg684060 malythc@go2.pl Psalmopoeus cambridgei, Psalmopoeus irminia, Nhandu coloratovillosus, Grammostola rosea, Cyclosternum fasciatum, Brachypelma vagans, Brachypelma smithi, Brachypelma albopilosum, Avicularia versicolor, Avicularia metallica, Acanthoscurria geniculata, Ephebopus rufescens, Pterinochilus murinus

pppppp
07-02-2012, 13:29
ecchhh, najpierw poczytaj literaturę dostepną na rynku (księgarnie, biblioteki itp.) dużo ci pomoże a i jeszcze bardziej wężowi, którego zamierzasz kupić, ten zbożowy na zdjęciu (t-snake-a jak mnie pamięć nie myli) jest pięknym okazem a nie sznurówką czy patykiem jak piszesz,
zbożówki większe (grubsze nie rosną), "grubsze" są dusiciele ale te wymagają większego terrarium. Zbożówka jest idealnym weżem dla poczatkujących ale też trzeba trochę wiedzieć o jej wymaganiach
jak chcesz wiedzieć wiecej o moich zbożówkach to zapraszam na
http://www.zwierzakip.prv.pl może sie czegoś ciekawego dowiesz.
PS jak było wspomniane zbożówki są mistrzami ucieczek, terrarium dla nich musi być dokładnie wykonane i szczelnie zamykane

42d3e78f26a4b20d412==