PDA

Zobacz pełną wersję : Akcesoria



Elian
05-02-2012, 11:56
Witam mam już terra gotowe i za tydzień zamierzam wybrać się po węża teraz tylko mam parę pytań na temat wyposażenia:
- jaki ma być termometr (czy może być taki jak do rybek czy taki płaski co sie na szybe przylepia)
- jakie podłoże (torf, włukno kokosowe czy może jeszcze coś innego albo jakaś mieszanka ? )
- jakie gałęzie czy moge wziąść z lasu gałęzie a obojętnie jakiego drzewa i czy je oszkubać z kory i wypażyć ?
- rośliny jakie lepsze ( sztuczne czy żywe )
- żarówka jaka będzie odowiednia żarówka żeby uczymać odpowiedniątemp. dla tego wężą w terra o wymiarach 85dł.55szer.45wys. (nie zamierzam używać mat grzewczych,kabli itp. tylko żarówkę)

W TERRARIUM BĘDZIE MIESZKAŁ WĄŻ ZBOŻOWY OKOŁO 50 CM O ILE MI SIE UDA TAKIEGO KUPIĆ
thx z góry za odpowiedzi

AgnieszkaM
05-02-2012, 22:36
gratuluje:)

DJP
06-02-2012, 00:33
Termometru przylepianego Ci nie polecam bo bardzo oszukuje (szyba, z jednej strony pokuj itp) co do podłoża to nie wiem jakie jest najlepsze dla zbożówki. Gatunek drzewa jest nieważny (albo ma nie wielkie znaczenie) chyba że chcesz odtworzyć naturalny biotop. Co do roślin to zależy czy znasz sie na roślinach i umiesz nimi zajmować. Boje sie że nie dobieżesz dobrej żarówki bo w jednym miejcu będziesz miał np 45 C a w drugim 25 C albo w jednym 30 C a w drugim 20 C.

Elian
06-02-2012, 10:46
Chodziło ci o taki terrmometr terrarystyczny ? Taki czarny pasek co się na szybe przylepia (listwa) albo taki do rybek bo one oba są przylepne :)
I napisz jeszcze raz to z tą żarówką bo nie bardzo kapuje. Jak moge ie dobrać żarówki ? Chyba jak w jedym będzie 30° C to w drugim nie będzie odrazu 20° C tylko stopniowo będzie spadać

xxxxx
06-02-2012, 12:44
można dobrać żarówkę.Jak w jednym miejscu jest 30 a w drugim 20 to poustawiaj wiele kryjówek na różnych odległościach od lampy, gdzinka sobie wybieże, raz w 30 raz 25 (po środku) a raz 20.Dlatego dużo kryjówek(m in cień).Co do parenia-sam jestem ciekaw,ale jeśli msz prosta z drzewa, bez korników, widać że świeża to bierz!!!!ja mam i zbożówka taki konar koooooooocha.(ja mam brzozowy)

DJP
08-02-2012, 03:42
Chodzi o to że żaruwka nagrzewa punktowo.

pppppp
10-02-2012, 03:23
ja używam termometrów akwarystycznych szklanych (po dwa na terrarium) łatwo je przyczepić (przyssawka albo silikon) są tanie (3zł/szt)
i możesz nim łatwo mierzyć temp w różnych miejscach a paskowy jak przykleisz to już na stałe,
jak wężyk będzie młody mogą być żywe rośliny ale jak podrośnie to je połamie, a roślinki akurat wężykom do szcześcia nie są potrzebne

42d3e78f26a4b20d412==