PDA

Zobacz pełną wersję : Kobra



Gamon
16-02-2012, 06:21
Czy mozna w jakims sklepie kupic kobre? Czy wszystkie sa jadowite? Czy nadaja sie one wogole do hodowli?

AgnieszkaM
16-02-2012, 06:34
Hodowla węży jadowitych jest w Polsce zakazana. Trzeba mieć pozwolenie. Poza tym lepiej daj sobie spokój, po co ryzykowac?

kunc_boa
16-02-2012, 06:50
ja miałem ochote kupić sobie taką albinoske lacz wszyscy mi odradzali to ma błyskawiczne ruchy i jednym może zabić można dostać kobry bez gruczołów lecz tez może poważnie pokaleszyć ja sie na to napaliłe inni nie dawali mi spokoju pozatym musisz mieć odpowiedni sprzęt do terra. no i to terra. musi być w miare do jadowitych węży .

kunc_boa
16-02-2012, 06:53
a pozatym hodowla jest zabroniona musisz mieć papiery!!!

SNAKES
16-02-2012, 07:07
Widziałem ostatnio kobry z hodowli krajowej w sklepie zoologicznym:)
Różne formy kolorystyczne - były odmiany o różnej sile jadu, żeby można było stopniować wydzielanie adrenaliny:)

Taka jak na zdjęciu - kosztowała coś około 35zł, dorosła:)

Świetna sprawa do pokazania znajomym - nie wiedzieć tylko czemu, wszyscy terraryści odwrócą się od Ciebie. Bo to niby zakazane, ale co tam. Jak chcesz być naprawdę "cool" - możesz trzymać kobrę razem z mambą:)
To lepsze niż zgolona głowa i czarne BMW sprzed dekady, z pozaklejanymi czarną folią szybami i reflektorami:)

WAŻNA INFORMACJA: Oczywiście powyższe to złośliwość.
Nie mogłem sobie odmówić, przepraszam wszystkich za to:)
Niestety od czasu do czasu pojawia się kolejny pasjonat kobry - kiedy czytam takie posty, cieszę się że jest to zakazane w Polsce.
Hodowla zwierząt jadowitych jest w wielu krajach dozwolona, ale mentalność naszego narodu jest taka, że już sobie wyobrażam kolejki przed Centrum Sprzedaży Kobr, pełne niedowartościowanych dzieciaków, którzy nie mają już innej możliwości żeby wyróżnić się z tłumu, bo nową obudowę na komórkę to juz wszyscy mają, a kobry nie.

W każdym, cywilizowanym kraju, w którym można hodować zwierzęta jadowite - jest to uwieńczeniem wieloletnich zainteresowań, mnóstwa rozmnożonych gatunków niejadowitych i długiej praktyki w obchodzeniu się z wężami. Dopiero kiedy masz to za sobą - proponuję interesowanie się jadowitymi zwierzętami, co w Polsce nie jest na razie legalne (i w sumie dobrze).
Jest jeszcze tyle pięknych, rzadko spotykanych niejadowitych węży - są one znacznie bezpieczniejsze, a ich obserwacja wcale nie przynosi mniej radości i nie jest w najmniejszym stopniu mniej wartościowym przezyciem emocjonalnym i estetycznym.

Ludzie! Opanujcie się trochę!!

Pozdrawiam wszystkich

nazer
16-02-2012, 10:08
Popieram to co napisal snakes, jesli nie jestes doswiadczony to daruj sobie no chyba ze zycie ni nie mile to jak najbardziej kup kobre szybko nie minie wiele czasu i jakis nieostrozny ruch a przysypia cie ziemia.
Pozdrawiam

kunc_boa
16-02-2012, 10:16
ludzie być może namawiacie go do śmierci

hatiras
16-02-2012, 10:20
Hey!
Snakes,miałem ochotę napisać coś podobnego po przeczytaniu (wykasowanego)posta zatytuowanego "trimerus".Powstrzymałem się,
bo wiedziałem jaką może to wywołać burzę na forum:)
Przerażajace, co ludzie spróbują zrobić,by zaszpanować.
Pozdrawiam wszystkich rozsądnych,hatiras

kunc_boa
16-02-2012, 10:21
też chciałem sobie kupić lecz zrozumiałem że jeden jej ruch i mój żywot sie kończy odradza chyba że jesteś bardzo doświadczony i może sprawić te kobrze warynki wtedy popieram snakes

Nook
16-02-2012, 10:22
dyskusje o tym toczyły się już wiele razy, ludzie niestety nie zmądrzeją , a co do posta trimerus - żałosne, chłopak chciał jeszcze w dodatku brać jadowitego na ręce...

hatiras
16-02-2012, 10:24
sorry za błąd...
"zatytułowanego"
hatiras

Wesoły_hopak
16-02-2012, 10:33
dusiciele są zarąbiste kup se jakiegoś boasa albo coś one mają same plusy .:)))

doro
16-02-2012, 11:07
eh co tu duzo mowi ludzie sa nieodpowiedzialni:(goscie maja po 14lat i mysli ze jest szybszy np od kobry:)a poza tym ze stwaza zagrozenie dla swojego zycia to jeszcze innych domownikow i jezeli ktos sam nie zrozumie jakie niesie zagrozenie trzymanie wezy jadowitych to nikt niewybije takiej osobie z glowy trzymania takiego gada jednyna nadzieja to w ludziach ktorzy takie gady sprzedaja zeby nie sprzedawali kazdmu!!!!! a co do dusicieli to texz nie wszytkie sa bezpieczne:)

Gamon
16-02-2012, 11:08
czy ja mowilem ze chce kupic kobre??? nie wydaje mi sie. tylko ze wy odrazu naskoczyliscie na mnie. no coz trudno. chcialem sie dowiedziec czy ten gatunek jest dostepny w sprzedazy i czy nadaje sie do hodowli. chcialem miec poprostu troche wiecej wiadomosci na temat wezy. czy to tak duzo? ludzie opanujcie sie z krytyka. dzieki za informacje tylko szkoda ze w zostaly przekazane w taki sposob.

pozdrawiam

Gamon
16-02-2012, 11:13
aha i mowiliscie ze kupowanie kobry jest dla szpanu. niestety ale mi nawet cos takiego przez mysl nie przeszlo ze mozna kupowac weza dla szpanu. to jest bezsensu. ja nie wiem skad wam wogole cos takiego sie wzielo. moze to wy kupowaliscie weze dla szpanu?

lady_lady
16-02-2012, 11:14
gamon posłuchaj oni tak zawsze co byś nie napisał ! :)

Xeo
16-02-2012, 11:21
Zgadzam sie w 100% ze SNAKESEM(:P)
Uwazam ze jest duzo fajniejszych wezy od jadowitych.
Powiem wiecej kobra wyglada ladnie jak sie broni i splaszcz szyje.
A z jadowitch piekne sa trimeresursy

Przemysław Tętnowski
16-02-2012, 16:24
Całkowicie popieram

nazer
17-02-2012, 09:04
Skad nam sie wziol pomysl o "kupywaniu wezy dla szpanu" powiem tylko tyle ZYCIE, a podrugie szpan z jadowitymi wezami konczy sie przewaznie tak ze np na poczatku mily sasiad ktory przyjdzie podziwiac twoj okaz po wyjsciu od ciebie rozpowie po znajomych az ktorys bedzie kumaty w polskim prawie i zadzwoni na policje, nie dlugo czekac az cie odwiedzi.
Wiec rozsadni hodowcy wezy jadowitych nie znaja pojecia szpan.
A dlaczego wszyscy na ciebie nalecieli, bo z tego co pamietam to pytales gdzie mozna kupic kobre, jesli chcialbys sie cos dowiedziec o tym wezu to moglbys np zapytac czy sa jakies ksiazki albo czy w telewizji leci program o kobrach.
Pozdrawiam Nazer.

nazer
17-02-2012, 09:25
skad my z tym szpanowaniem powiem ci krotko ZYCIE, twierdzisz ze chciales sie tylko dowiedziec cos o tym gatunku a nie kupywac to po co ci info gdzie mozna je kupic nie lepiej wlaczyc National geographic i popatrzec na program o wezach? czesto leci o kobrach i dowiesz sie duzo o kobrach(no tylko nie o sklepach gdzie sie je kupuje)
Pozdrawiam
Nazer

nazer
17-02-2012, 09:26
sorka o zalaczeniu 2 postow o podobnej tresci ale nie wiem dlaczego tak sie stalo

Gamon
17-02-2012, 13:38
tylko ze na national geographic nie mowia czy kobry nadaja sie do hodowli itd. a ja wlanie takich informacji szukalem.

42d3e78f26a4b20d412==