PDA

Zobacz pełną wersję : Węże Zbożowe



Marcin Ratajczak
17-02-2012, 12:59
Witam,

Musimy z kolegą się Wam pochwalić mamy już węże :-)
Jednak jeden jest bardzo aktywny i bezustaninie szuka wyjścia z terrarium, natomiast drugi jest coś bardzo spokojny i siedzi cały czas w kącie ma jakieś takie oczy za mgłą. Czy to może być wylinka ???

Jak rozpoznać wylinkę u węża zbożowego ?
tz skąd mam wiedzieć, że będzię maił wylinkę ?

Pozdrwiam Marcin

Jak będę miał wolne kilisze to pokaże zdjęcia węży oraz terra które dzięki Wam tak zaprojektowałem :-)

Bacon
17-02-2012, 13:16
Spokojnie. Dokladnie tak sie bedzie objawiac wylinka. Za pare dni bedzie szalal jak jego kolega.

lipton
17-02-2012, 13:20
jakie pytanie. człowieku takie coś to powinienes wiedziec przed kupieniem weza

Elian
17-02-2012, 13:54
No nie wiem czy będzie szalał mój siedzi cały dzień w donicze tylko wychodzi jak nie ma nikgo pod wieczór i jak zgaszone świato jest. Mam nadzieje że z czasem to się zmieni(jak zacznę go na ręce brać)

BRAKUS
17-02-2012, 13:57
Lipton Ty masz chłopakowi poradzić a nie umoralniać jeśli nie chcesz udzielać porad to poco się tu wcinasz. Apropo mętnych oczu to jest właśnie objaw wylinki i wąż jest zdrowy a po wylince też będzie aktywny. Dzisiaj nie porusza się bo poprostu słabo widzi. POZDRAWIAM.

Bacon
17-02-2012, 14:14
To ty kupiles ze Skalara ta mloda zbozowke? Jesli tak to ile za nia dales?

nazer
17-02-2012, 14:17
Hmm... ja mialem podobny problem jak elian z moja guttata przez cale 6 miesiecy jak ja mialem to widzialem ja 5 razy tylko jak jej sprzatalem w terra, a wiedzialem ze zyje bo myszki znikaly , moja guttata to byl typowy przyklad outsider-a
Pozdrawiam
Nazer

Marcin Ratajczak
17-02-2012, 22:59
Ja kupiłem z min Zoo w Luboniu k/Poznania.
Zapłaciłem 350zł za dwie młode zbożówki ok 40cm jeden :-)

Marcin Ratajczak
17-02-2012, 23:05
Proszę jeszcze o odpowiedzi na poniższe pytania:

Skoro ma mętne oczy to za ile będzie miał wylinkę ?
Jak długo będzie ona trwała ?
Co ile młoda zobożówka 40cm ma wylinkę ?
Co mam robić jak ma wylinkę ? (zraszać go wodą ?)
Czy mogę go brać na rękę ?

Co mam dawać do jedzenia, czy mogą to być kawałki serc kurcząt albo piersi kurcząt i w jaki sposób je podawać ?
W mini Zoo powiedzieli, że jeszcze noworodków mysi nie jedzą :-(

Pozdrawiam
Marcin

Elian
18-02-2012, 01:02
Bacon ja nie kupiłem w skalarze. Tamte to były takie mał sznurówki nie chciałem takiej ja kupiłem na giełdzie w Katowicach 55 cm za 110. Marcin za cene temtych byś miał 3 take jak ja i jeszcze 20 myszy do nich :-P

Marcin Ratajczak
18-02-2012, 01:12
No już trudno :-(

Nigdzie nie mogłem dostać w Poznaniu a nie mam możliwości wyjazdu na giełdę do Łodzi czy Katowic.

W żadnym sklepie w Poz. nie były one mniej niż 200zł jeden więc i tak się cieszę, że mam za 350zł dwa.

Właśnie jade do zoologicznego kupić na tył terra tapete jakiś fajny basenik i jedną z żarówek muszę kupić większą myślę, że 40W

Bo na 20W ma 25st C nie wiem czy to dla małych węży dobrze czy źle

Jaką powinny mieć temperature ?

Pozdrawiam

Elian
18-02-2012, 02:18
Chyba nie za mało

Fryzjer
18-02-2012, 02:52
Skoro ma mętne oczy to za ile będzie miał wylinkę ?
od 2 do 7 dni nieraz

Jak długo będzie ona trwała ?
razem z metnymi oczmi cos okolo 1,5 tygodnia

Co ile młoda zobożówka 40cm ma wylinkę ?
okolo miesiac zalezy jak czesto karmisz
Co mam robić jak ma wylinkę ? (zraszać go wodą ?)
weza nie ale terrarium tak aby byla duza wilgotnosc i skora bez problemu zeszla

Czy mogę go brać na rękę ?
odradzam daj wezowi spokuj

Co mam dawać do jedzenia, czy mogą to być kawałki serc kurcząt albo piersi kurcząt i w jaki sposób je podawać ?
W mini Zoo powiedzieli, że jeszcze noworodków mysi nie jedzą :-(
n to pytanie ktos inny ci odpowie

Elian
18-02-2012, 05:17
Myśle że niezbyt dobrze zrobiłeś kupując węża który jeszcze nie je noworodków, możesz mieć z nim problemy, ale nie koniecznie (tak poza tematem to sprubuj dać mu noworodka, w Skalarze czyli sklepie niedaleko mnie była zbożówka około 35cm i jadła już noworodki)

Marcin Ratajczak
18-02-2012, 06:51
NIe wim co mam zrobić

Mój wąż ma 26st C siedzi w kącie zwinięty i nic nie robi :-(
Hmmm zastanawiam się czy on wie gdzie jest woda bo skoro wogole nie pełzał to nie wiem czy wie, bo jak mam mieć wylinkę to chyba powinien siedzieć w wodzie.
A może jest głodny nie wiem czy zostawić mu noworotka lub jakieś serce z kurczaka na tacce ?
I nie wiem czy to wina wylnki bo nawet nie wiem czy ją ma :-(
Jak chce go dotknąć to atakuje :-(

Co mi poradzicie ?

BRAKUS
18-02-2012, 08:56
Jeśli atakuje to może być jedna z oznak wylinki. Węże są wtedy agresywne bo słabiej widzą.

Elian
18-02-2012, 08:57
Nie nie dawaj mu jedzenie i tak nie zje jak przechodzi wilinke. A co do tego czy wie gdzie woda jest to napewno. Napewno w nocy chodził. Mój też przez dzień nie chodzi a w nocy tak

pppppp
18-02-2012, 09:53
wejdz na www.zwierzakip.prv.pl masz tam dużo o zbożówkach (wszystko o co pytasz) poczytaj, a co do aktywności to normalne że w dzień leżą a pełzają jak zgasnie swiatło, obie moje zachowują sie tak samo

42d3e78f26a4b20d412==