PDA

Zobacz pełną wersję : Który higrometr lepszy



Tiger
09-07-2013, 11:55
Który higrometr bedzie dokładniejszy,lepszy ? :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29887436

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30024193

Makspl
09-07-2013, 12:08
ja mam zegarowy taki z zoologika i jest do dupy
wiec lepiej bierz elektryczny tylko cy on nie namoknie od spryskiwania ??

Krzysztof.W
09-07-2013, 12:32
Oba typy higrometru mają swoje plusy i minusy.
Ja bym kupił ten włosowy, widziałem taki w centrum ogrodniczym w cenie 80 zł.
Można go sobie wyskalować nie rozbierając obudowy, niepotrzebuje baterji.

DEXiu
10-07-2013, 06:48
Ja tam polecam elektroniczny (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29887436) czyli ten pierwszy. TERDENS porządna firma. Termohigrometr dość dokładny, poza tym masz też czujnik dzięki czemu możesz mierzyć temepraturę w dwóch różnych miejscach (np. w dwóch końcach terra, w dwóch różnych terrariach, w terra i na zewnątrz itp.). Raczej ci nie namoknie czy cuś no chyba że masz zamiar pryskać prosto na niego. Co do baterii to jedna powinna wystarczyć na dłuuugo.

dniki
10-07-2013, 15:15
Od roku używam termohigrometru firmy Terdens i jest OK!

bochnianin
11-07-2013, 08:49
ciekawy jestem co ty hodujesz ze ci jest potrzebny DOKŁADNY higrometr ja sam hoduję węże wymagające duzej wilgotnosci i dla sprawdzenia sprawiłem sobie zeby zoriętować sie jaka panuje wilgotnosc w terrarium i sam się zdziwiłem wystarczy raz dziennie spryskać a temperatura robi swoje 60-90% wilgotnosci w zaleznosci od ilosci wody i wielkosci terrarium dla pewnosci jeszcze kilka razy sprawdzałem higrometrem parametry i wogule juz go nie uzywam więc radzę tanszy a czas ci pokaze czy dobrze ci radziłem

p.s nierozumiem czemu ktoś chce na stałe włozyc higrometr do terrarium z czasem napewno mu odbije ze względu na wilgotność :d
miłego kupowania

dniki
11-07-2013, 17:38
Bochnianin. Nie jestem do końca przekonany Pana wypowiedzią. W zasadzie ma Pan rację, ale z doświadczenia wiem, że codzienne spryskiwanie terrarium nie zawsze przynosi efekt wymaganej wilgotności. Ja mam terrarium, w którym jedna z żarówek skierowana jest bezposrednio na basen z wodą. Przy lekko wilgotnym podłożu i tak ustawionej żarówce mam 80% (a podłoże spryskuję dobrze 1 raz na 3/4 dni). Gdybym to robił codziennie to 90% i wiecej gwarantowane, a dla boaska potrzebuję deczko mniej. Wiele zależy od konstrukcji terrarium (szczególnie ustawienia otworów wentylacyjnych) i jeszcze kilku czynników. Ale nie chcąc zaczynać zbędnej dyskusji sądzę, że pytąjacy "Tiger" bardziej martwi się niedokładnością wskazań higrometrów "zegarowych". W mojej ocenie (sprawdzonej na urządzeniu profesionalnym) zakres błędu w zależnosci od konstrukcji i poprawnego skalowania waha się w granicach +/- 10% co jest chyba poważnym błędem. Skala błędnych wskazań rośnie przy niskich i wysokich wilgotnościach. Przy wilgotnosci 60 % wynosiła około 5%. Z poważaniem!

bochnianin
12-07-2013, 01:16
Ma pan racje trzeba sobie ustalic rytm dnia odnosnie potrzeb w terrarium i budowy terrarium a higrometr moze w tym być pomocny ale na tym konczy sie jego zadanie bo urzywając go cały czas w terrarium i dopasowując się do niego można dostać białej gorączki przecież gady w naturze też mają wachania temp. i wilgotności
z poważaniem

DEXiu
12-07-2013, 03:45
Ja tam kurde nie wiem co się dzieje ale u mnie w terra są dwie zarówki lustrzanki: jedna 60 W skierowana połowicznie na basen, druga 40 W skierowana na konar (obydwie chodzą na ściemniaczu na mksymalnym przygaszeniu) a terra spryskuję dwa a nawet trzy razy dziennie i cholera wilgotność rzadko przekracza 65 % w dzień i 75 % w nocy. Może to dlatego że ta żarówka 60 W częściowo świeci na termohigrometr (elektroniczny Kollron Technics czy jakoś tak) i przez to zaniża pomiar wilgotności a w nocy cała wilgotność już "wyparowała".

Apsolvent
12-07-2013, 15:34
Ja wlasnie wylicytowalem ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30024193 . Wlosowy higrometr, wiec powinien byc dokladny... zobaczymy. Jedyne, co mi w nim nie pasi, to rozmiar :/ aaa tam, wazne ze nie trza baterii i ze ponoc dokladne ;) Bo kupilem wczesniej "higrometr" Exo-terra.... to jest TAKI SZAJS ze szkoda gadac, nie kupujcie tego ! Moj przypadek nie jest bynajmniej odosobniony, ludzie w ogole rzucaja miesem na higrometry tej firmy.
Pozdrawiam

Biber
29-08-2013, 08:17
u mnie w zoologiku jest włosowy zoomeda

42d3e78f26a4b20d412==